הותר לפרסום: שולמית צרפתי היא הגננת החשודה בהתעללותביהמ"ש התיר לפרסם היום (שני) את שמה של הגננת שנעצרה בתחילת השבוע בחשד כי התעללה בילדי הגן בניהולה "גן הכפר" באשקלון. שולמית צרפתי שוחררה לביתה בתנאים מגבילים לפיהם לא תוכל לנהל גן ולא לעבוד עם ילדים במשך 180 ימים

סיון סבג-אסולין | צילום: יוסי פרטוק, שולמית צרפתי היום בבית המשפט 

פרשת החשד להתעללות בגן ילדים באשקלון מותרת לפרסום היום (שני). בדיון שהתקיים הבוקר, התיר בית המשפט לפרסם את שמה של הגננת תושבת אשקלון כבת 61, שולמית (שולי) צרפתי וכן את שם הגן בו עבדה "גן הכפר". 

כזכור, ביום חמישי השבוע נעצרה הגננת לאחר שהתקבלה תלונה אודות חשד לפגיעה בפעוטות בגן ילדים פרטי באשקלון. על פי החשד שהוביל למעצרה,  גננת הגן נקטה באלימות כלפי הקטינים שעה שהיו נתונים תחת חסותה. היום (שלישי), הובאה שוב הגננת להארכת מעצר אלא שהפעם שופט בית המשפט השלום באשקלון, אבישי כהן, החליט שלא להאריך את מעצרה ולהתיר לפרסם את שמה ואת שם הגן. בהחלטתו ציין השופט כי לא מדובר בפעם הראשונה שהגננת נחקרת בגין עבירות דומות לאלו המיוחסות לה. נציין כי בשנת 2016 הורשעה צרפתי בתקיפה בנסיבות מחמירות אולם אז לא הותר שמה לפרסום. 

"עולה כי המשיבה ניהלה גן ילדים פרטי ומכאן היעדר הפיקוח. עם זאת, היא טיפלה כמטפלת ראשית של קבוצת ילדים בני שנתיים ובמסגרת זו התעורר החשד המייחס למשיבה עבירות של תקיפת קטין על ידי אחראי והתעללות פיזית או נפשית בקטין...אין אינדיקציה לגרימת חבלות למי מהילדים. עם זאת, בחומר החקירה קיימים חומרים המעידים על התנהלות של היעדר חום וקרבה כפי שנדרש מגננת, ועד בנקיטת מעשים שיש בהם שימוש באלימות כלפי אותם ילדים", ציין השופט כהן. 

עו"ד שאול צור שמייצג את הגננת מסר בתגובה ל"אשקלונים" כי: "הגננת כופרת בכל האישומים כנגדה ומכחישה מכל וכל אקט של אלימות כלשהו. במהלך כל הדרך, היא שיתפה פעולה מלאה עם המשטרה ומסרה את גרסתה. הגן היה מתועד במצלמות במעגל סגור וגם אותן היא מסרה למשטרה. כמו שהפרשה הזאת התחילה בקול תרועה רמה היא תסתיים בקול ענות חלושה ולראייה העובדה ששיחרו אותה לביתה. כרגע לא הוחלט להגיש כתב אישום מכיוון שאין ראיות, אם היו ראיות אז היו מבקשים מעצר עד תום ההליכים המשפטיים. העובדה כי שחררו אותה מעידה על עוצמת הראיות. הפרלקיטות בחנה את התיק וגם השופט אמר בהחלטתו כי אין תיעוד שיש בו חבלה או שילדים נזקקו לטיפול רפואי חלילה וחס. בסך הכל היא שיתפה פעולה כדי להוכיח את חפותה, אך לצערנו מרשיעים בתקשורת ואחר כך מגיע הזיכוי בבית המשפט". 

כאמור, היום על פי החלטת בית המשפט, שוחררה צרפתי לביתה לאחר שהפרקליטות הגיעה להסכמה עם עורך דינה, עו"ד שאול צור. על פי ההסכמות בין הצדדים, צרפתי תשוחרר בתנאים מגבילים לפיהם לא תנהל גן ילדים, תסגור את הגן שניהלה ולא תעבוד עם ילדים במשך 180 ימים. עורך דינה שאול צור מסר בהקשר זה: "הגננת החליטה לסגור את הגן מכיוון שמדובר בסייעת שהתלוננה בגלל סכסוך ביניהן, היא לא רצתה לעבור ייסורים נוספים ועל כן הסכימה לסגור את הגן".  

נציין כי בדיון נוכחו הורים לילדים בגן שהביעו זעם ותסכול נוכח שחרורה לביתה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה