הרב אביטן בראיון: "לא זקוק לערב יום הכיפורים כדי להיות נוח לבריות"ערב יום הכיפורים, הרב יעקב אביטן, בראיון מיוחד לאתר "אשקלונים", מספר על העשייה, על החיזורים מצד המועמדים לראשות העיר ועל האהבה הרבה שהוא מקבל מהציבור באשקלון

סיון סבג-אסולין | צילום: הרב יעקב אביטן

הרב יעקב אביטן נחשב לקונצזוס באשקלון. בכל תחומי החיים של תושבי העיר הוא נמצא: בשמחות, בעצב, בחינוך, כאשר לכל מקום בו הוא מתבקש לברך ולשאת דברים הוא מגיע בשמחה. עם 25 שנות עשייה ציבורית מאחוריו, הוא החליט בבחירות הקודמות להתמודד למועצת העיר וללא ספק נחשב להפתעת הבחירות כשהצליח להכניס שלושה מנדטים למועצה. זאת הייתה הקדנציה הראשונה לכהונתו כחבר מועצה וכצפוי הוא התבלט בה מאוד. כשכיהן כחבר אופוזיציה דאג לעלות לסדר היום נושאים בוערים לטובת הציבור, כאשר לא פעם הוא היה גם הגורם המאחד סביב שולחן הדיונים, בעיקר כשהרוחות סערו וגלשו לפסים אישיים מאוד. תתקשו מאוד למצוא מישהו שיגיד עליו מילה רעה, גם בקרב הצמרת הפוליטית באשקלון.

לפני כחודש פתח הרב אביטן את מטה הבחירות באופן רשמי, כאשר בפתיחה נראו מועמדים מכל הקשת הפוליטית ללא יוצא דופן. בראיון לאתר "אשקלונים" הוא מספר על הסיבות שהביאו אותו לאחד בין שתי סיעות "לא חיברתי סיעות דתיות אלא חיברתי בין כל המגזרים בעיר, יש לנו אנשים גם בלי כיפה ברשימה", על החיזורים מצד המועמדים לראשות העיר "בינתיים לא תומך באף אחד, כולם אהובים וכולם ברוכים", וכמובן ברכה מיוחדת לקראת יום הכיפורים. צפו: 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה