תיפתח כיתה נוספת בעוזיאל?

$(function(){setImageBanner('7034b471-3ad6-4765-ba3d-ecd1a36f685a','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

הורים מאשקלון מנהלים מאבק לפתיחת כיתה נוספת ל-30 בנותיהן בבית הספר התורני 'עוזיאל'. ההורים: "החלופה שמציעים לנו אינה תואמת את השקפתנו הדתית". העירייה: "באשקלון מספר בתי ספר המשויכים לזרם התורני ובהתאם לכך ניתן מענה להורים"

סיון סבג-אסולין | צילום: דודי לוי, בית הספר עוזיאל 

כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים באשקלון, והורים ל-30 בנות שעתידות לעלות לכיתה א', נאבקים על פתיחת כיתת לימוד נוספת בבית הספר "עוזיאל" לבנות באשקלון. ההורים טוענים כי החלופות שהוצעו להם, אינן תואמות את השקפת עולמם הדתית, אך בעירייה טוענים מנגד כי הוצעו להם חלופות ראויות.

"נפגשנו מספר פעמים עם ראש העיר ועם מנהל חינוך", סיפרו ההורים ל"אשקלונים". "אך לצערנו אנחנו לא מקבלים תשובות והילדות מחכות לדעת מה קורה איתן שנה הבאה, בעוד שאר חברותיהן כבר רכשו דברים לבית הספר. קיימת דרישה הולכת וגוברת לחינוך תורני בעיר ולצערנו אין מספיק היצע. כל בתי הספר ששייכים לציבור הציוני תורני בעיר הינם בתי ספר ישנים שהיו על סף סגירה, מבנים ישנים. מנסים להסיט את הדיון לגבי ממ"ד ברנע, אך הלכה למעשה 95% מהמערערות כלל לא רשומות לשם אלא למוסדות אחרים בעיר אשר אינם תואמים את השקפתם. בעבר היו תקדימים שנפתחו כיתות נוספות בהתאם לדרישת האולכוסייה."

עוד טוענים ההורים כי בדקו ישירות מול הנהלת בית הספר ומצאו לטנעתם כי "יש מקום פיזי בבית הספר עוזיאל לכיתה נוספת ואין התנגדות מצד המנהלת. אנחנו מבקשים שיחזירו לנו תשובה חיובית לכיתה נוספת בעוזיאל בהקדם ולא ימרחו אותנו לפתיחת שנה. אנחנו לא מתכננים לוותר ובמידה ובקשתנו לא תענה אנחנו ב 1.9 אצל ראש העיר".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה ל"אשקלונים": "עיריית אשקלון באמצעות מינהל החינוך, עושה כל שביכולתה על מנת למלא אחר בקשות התושבים בסוגיית הרישום למוסדות החינוך. יחד עם זאת, כמקובל בכל מערכת חינוך עירונית, ישנם מספר שיקולים הנלקחים בחשבון לטובת כלל המערכת. באשקלון מספר בתי ספר המשוייכים לזרם התורני ובהתאם לכך ניתן מענה להורים שהיו מעוניינים לרשום את ילדיהם לבתי ספר אלו. לסוגיית בית הספר התורני 'ברנע', אנו יכולים להבטיח להורים כי המנהל/ת שייבחרו יהיו מהשורה הראשונה, וביחד עם צוות ההוראה במקום יובילו  את בית הספר לאחד מבתי הספר המובילים בעיר".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה