סמכויות איגוד ערים לסביבה אשקלון לא יפגעו:

$(function(){setImageBanner('7275c58a-e116-4951-810d-578367e0db98','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז דרום קיבלה את דרישת איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון והורתה שלא לפגוע בסמכויות הפיקוח של האיגוד על תחנות הכוח הנמצאות בשטח האיגוד מתמ"א 10

מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, תחנת כח אשקלון 

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז דרום קיבלה בישיבתה האחרונה שעסקה בנושא תמ"א 10 את הערות איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון והורתה בהחלטתה על גיבוש הצעה פרטנית, תוך תיאום בין המשרד להגנת הסביבה והאיגוד לצורך שמירה על סמכויות האיגוד בתחום הפיקוח והאכיפה אל מול תחנות הכוח במחוז דרום.

כאמור, תכנית תמ"א 10/ד/13 – תכנית מתאר ארצית לשינוי ההוראות לפיקוח על הפעלת תחנות הכוח מבטלת את כל סמכויות הפיקוח הנתונות לגופים המקצועיים השונים וקובעת כי כל סמכויות הפיקוח והאכיפה על נושא תחנות הכוח יועברו לידי המשרד להגנת הסביבה שהינו הרגולטור הראשי בנושא.

לאור כוונת הוועדה פנתה מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, מיטל אמיתי במכתב ליו"ר הוועדה המחוזית דרום דוד לפלר, ופירטה את הסכנות הסביבתיות כתוצאה מהשינוי המוצע. 

לדברי אמיתי בשטח איגוד ערים אשקלון פועלות כיום חמש תחנות כח: רוטנברג, צפית, מתקן ההתפלה אשקלון, דוראד ודליה אנרגיה, וכי בעתיד מתוכננות לקום עוד שתי תחנות: באר טוביה וצומת אנרגיה, דבר המהווה מסה קריטית בתחום תחנות הכוח, וכי לאיגוד המייצג עשר רשויות מקומיות ישנם אמצעי פיקוח ואכיפה מקצועיים הפועלים ביעילות לטובת שמירה וייצוג האינטרס הציבורי ונותנים מענה מקומי יעיל לכ 300,000 תושבי הנפה.

אמיתי פירטה את הסכנות כתוצאה מההצעה המוצעת בתכנית בניהם פגיעה משמעותית ביכולת הפיקוח והאכיפה של האיגוד בכל הקשור לפעילות תחנות הכוח  שבשטח הנפה, בנוסף ההצעה המוצעת אינה מציגה חלופה ליכולת פיקוח זו ואו לחילופין מבטיחה כי האיגוד יוכל להפעילן שוב בעתיד.

בדיון שקיימה הוועדה המחוזית דרום הוחלט לקבל את רוב ההסתייגויות של האיגוד וניתנה הארכה לגיבוש הצעה פרטנית המשותפת לאיגוד ולמשרד להגנת הסביבה. בהחלטתה ציינה הועדה את התפקיד החשוב שיש לאיגוד הערים, בפיקוח, ניטור ובקרה על תחנות הכוח, לרבות בהיבט הציבורי, המאפשר להביא בחשבון גם את עמדת הציבור המקומי באמצעות נבחרי הציבור.
 

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה