הוצאת דרכון ספרדי ואזרחות - מדריך למתחילים

$(function(){setImageBanner('6815d152-651c-4d84-9601-15e7087c0a17','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

הוצאת דרכון ספרדי ואזרחות - מדריך למתחילים

במהלך שנת 2015 התקבלה בממשלת ספרד ההחלטה להעניק אזרחות ודרכון ספרדי לצאצאים של מגורשי ספרד. יהודים רבים גורשו מספרד במהלך המאה ה-14 וה-15 בשל התנאים והמצב הפוליטי שדרש מהם לנטוש את הדת היהודית. בשל סירוב של רוב הקהילה היהודית, הם גורשו מחוץ לגבולות ספרד והעבירו את חייהם למדינות אחרות כמו יוון, מרוקו, תוניס, בולגריה, מצרים ועוד. ממשלת ספרד מנסה לייצר תיקון לגירוש הנורא ומציעה ליהודים שהם דור המשך למגורשי ספרד, לקבל את הדרכון הספרדי בימים אלו. בשל כך, ישנם ישראלים רבים שיכולים להוציא אזרחות ספרדים ולהנות ממגוון הטבות ויתרונות.

איך מתחילים תהליך הוצאת אזרחות ספרדית?

חשוב להבין כי הדרך לקבלת האזרחות הספרדית היא על ידי הוכחה כי הנכם אכן צאצאים של מגורשי ספרד. תחילה עליכם לבדוק את הרקע המשפחתי שלכם, ניתן לבדוק זאת על ידי שם המשפחה. ישנם המון שמות משפחה שפורסמו ברחבי האינטרנט אשר קשורים ישירות למשפחות יהודיות שגורשו במהלך גירוש ספרד. אם שם המשפחה שלכם או של הוריכם נחשב לשם משפחה "ספרדי", יתכן וזה הסממן הראשוני להתחיל את התהליך.

הסדרת דרכון ספרדי לבעלי זכאות – איך עושים את זה?

לאחר שבדקתם והתעמקתם בשאלה מי זכאי לדרכון ספרדי וגיליתם כי אכן יש לכם סיכויים לקבלו, יש לגשת לשגרירות הספרדית ולמלא את הטפסים לקבלת אזרחות ודרכון ספרדי. מדובר במספר טפסים שנועדו לבדוק כי אכן יש לכם קשר משפחתי למגורשי ספרד. בנוסף למילוי הטפסים תצטרכו להציג מסמכים והוכחות כי הנכם זכאים לדרכון. לעיתים, השגרירות דורשת מסמך כמו אישור נישואין, תעודת פטירה, כתובה, תעודת זהות וכדומה. תעודות ומסמכים אלו יכולים להוכיח את זכאותם לדרכון.

יתרה מכך, תצטרכו לעבור מבחן רמה שבודק את כישורי השפה הספרדית. המבחן נועד לבדוק אם הנכם מכירים את השפה ברמה הבסיסית ביותר ואם תוכלו לתקשר ולנהל שיח בסיסי בספרדית. את המסמכים שתתבקשו להציג יש לתרגם לספרדית גם כן ולרוב, התרגום חייב להיעשות על ידי מתורגמן של השגרירות.

אפשרות נוספת לקדם את התהליך להוצאת אזרחות היא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום האזרחויות הזרות. עורכי דין העוסקים בכך יוכלו לסייע לכם להשיג את המסמכים הנחוצים ולהמציא הוכחות שונות מתוך היכרות עם המנגנון ועם התהליך של השגרירות הספרדית.

כמה זמן אורך התהליך להוצאת אזרחות ודרכון ספרדי?

משך הזמן שתאלצו להמתין עד לקבלת התשובה מהשגרירות איננו ארוך ונע בין שבועיים לחודש. עם זאת, התהליך כולו יכול לקחת גם חצי שנה עד שנה מכיוון שמדובר בתהליך בירוקרטי. ככל שתקדימו להמציא את המסמכים ולהגישם לנציגי השגרירות, כך תוכלו לקדם את התהליך עצמו. עם זאת, לעיתים התהליך מסתבך ויכול לארוך גם מעל לשנה עד לסיום שלב ההוכחות ולקבלת התשובה מהשגרירות.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה