טקס יקיר העיר נדחה בהסכמה:

$(function(){setImageBanner('d83bee3f-f7b6-4c89-9d8f-5d9820046c13','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

בעתירה שהוגשה לבית המשפט על ידי עו"ד תמר קידר בשמו של שלומי סוויסה, עלתה הדרישה לדחות את טקס יקיר העיר עד לאחר הבחירות. עוד בפתח הדיון, ראש העיר בפועל, תומר גלאם הודיע כי הוא מסכים לדחיית הטקס. יתר הסעיפים נדחו. גלאם: "מאז ומעולם פעלתי על פי חוק וכך אני מתכוון להמשיך ולפעול"

מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, שאטרסטוק

בהסכמה הדדית הוחלט הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כי טקס הכרזת יקיר העיר אשקלון יידחה עד לאחר הבחירות. במקביל, תמשיך הוועדה לפעול לאיתור יקירי העיר וכן לקבל את ההחלטות בעניין זה. 

לפני כשלושה שבועות, הוגשה עתירה לוועדת הבחירות האזורית במחוז דרום על ידי עו"ד תמר קידר בשמו של ד"ר שלומי סוויסה. בעתירה נטען כי הכוונה לקיים את טקס יקיר העיר בתאריך 03.09.18 הינה מנוגדת לחוק בשל "תעמולת בחירות אסורה ושימוש אסור במשאבי ציבור". כמו כן, הועלו סעיפים נוספים בהם נטען כי ראש העיר בפועל, תומר גלאם, השתמש במשאבי העירייה בפרסומים שונים - סעיפים שנדחו כולם על ידי השופט אליהו ביתן. 

בפתח הדיון הודיע גלאם כי הוא מסכים לדחות את מועד טקס ההכרזה על יקירי העיר אשקלון עד לאחר הבחירות. על כן, הדיון הסתיים בהסכמה "הסכמת מר גלאם בפתח הדיון להעביר את מועד טקס יקיר העיר אשקלון, לאחר מועד הבחירות, ראויה. למעשה, עניין זה הוא לב העתירה. באשר ליתר הסעיפים שכאמור נדחו קבע השופט ביתן: "הסברי המשיב בנוגע למודעות שבנספחי העתירה, מתקבלים על הדעת". 

[pic_6620]

ראש העיר בפועל, תומר גלאם, מסר לאחר הדיון בבית המשפט הבוקר: "אני מודה לבית המשפט שבחר לקבל את עמדתי ולדחות על הסף את הטענות הקנטרניות המנסות לתאר תמונת מצב שגויה לפיה אני מנצל סמכותי לטובת תעמולת בחירות. באשר לאירוע יקיר העיר אשקלון, ביוזמתי ביקשתי כי טקס ההכרזה עצמו יידחה לאחר הבחירות, והוסכם כי הליך האיתור ובחירת יקירי העיר יימשכו וזאת על מנת שלא לפגוע בהליך עצמו.  מאז ומעולם פעלתי על פי חוק וכך אני מתכוון להמשיך ולפעול".

עו"ד תמר קידר מסרה כי: "בדיון היום 21.5.18 בפני יו"ר ועדת הבחירות האיזורית, הודיע מר גלאם כי הוא מסכים שקיום טקס יקיר העיר ידחה לאחר הבחירות. עו"ד רווח הודיעה כי הוא יתקיים לאחר הסיבוב השני, ככל שיתקיים. יוער כי השופט טען כי הסברי גלאם לגבי הפרסומים נתקבלו אך, לגבי הטקס עצמו קבע כי העתירה מוצדקת וכי היה מקום לזמן את גלאם לדיון, לנוכח ההשלכה הפלילית של עבירה על חוק הבחירות. לפיכך, העתירה התקבלה ומועד הטקס יידחה".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה