מדוע כדאי לקבל אזרחות ספרדית?מדוע כדאי לקבל אזרחות ספרדית?

כל אדם שיכול להוכיח זיקה ליהודי ספרד שגורשו ממנה בשנת 1492 וזיקה לתרבות ספרד, יכול בימים אלה לקבל דרכון ספרדי המקנה זכויות והטבות רבות. מאחר וישראלים רבים חולמים על דרכון אירופאי התיקון לחוק האזרחות שאושר בשנת 2015 על ידי הפרלמנט בספרד מהווה עבורם דרך בטוחה להגשמת החלום ולקבל את הדרכון הנכסף. כדאי לדעת כי דרכון ספרדי ניתן להוציא רק לאחר קבלת האזרחות מהמדינה, הדרך לכך מתחילה במחקר גנאלוגי ובאיסוף מסמכים רלוונטיים אותם יש לתרגם לספרדית כדי להגיש בקשה מסודרת ולעבור בהצלחה את ההליך הנדרש.

מהם התנאים כדי לקבל אזרחות ספרדית?

כדי לקבל אזרחות ממדינת ספרד יש להוכיח כי שם המשפחה שלכם המופיע ברשומות שספרד פרסמה קשור לגנאלוגיה יהודית ספרדית, כלומר אתם צאצאים של מגורשי ספרד משנת 1492. יש לזכור כי הפרלמנט הספרדי החליט ב-2015 לתקן את העוול שנגרם למגורשים, עם זאת עליכם להוכיח קשר מוצק למגורשי ספרד ושם המשפחה אינו מספיק לשם כך. על פי התיקון לחוק האזרחות שאושר על ידי הפרלמנט הספרדי יש לצרף לבקשה מסמכים המוכיחים זיקה ישירה למגורשי ספרד ולתרבות של המדינה. בין השאר עליכם לאסוף מסמכים כמו תעודות לידה, כתובות, מסמכים משפטיים ומסמכים נוספים המוכיחים את הקשר.

בנוסף, יש להוכיח קשר וזיקה לתרבות ספרד ולמדינה עצמה, לכן עליכם לאסוף מסמכים המעידים על פעילות תרבותית או פילנטרופית הקשורה לתרבות ספרד, במידת האפשר כדאי לצרף לבקשה גם מסמכים המעידים על לימודים בספרד, לימודי ספרדית, אישורים שונים רלוונטיים מפדרציית הקהילות של יהודי ספרד ואם אתם שולטים בלדינו או בשפת החכיתיה עליכם לצרף מסמכים המעידים על כך.

מעבר למסמכים ולמחקר הגנאלוגי כדי לקבל אזרחות ספרדית עליכם ללמוד ספרדית על מנת לעבור בהצלחה מבחן שליטה בשפה, כמו כן אתם נדרשים לעבור בהצלחה מבחן שליטה וידע בחוקה ובתרבות הספרדית. ניתן ללמוד ספרדית בארץ באמצעות קורסים שונים, יש גם מוסדות המציעים קורס כדי לעבור בהצלחה את מבחן הידע בחוקה ובתרבות.

מהם היתרונות שהדרכון הספרדי מעניק לכם?

כאמור, דרכון ספרדי תוכלו לקבל לאחר שסיימתם בהצלחה את שלב קבלת האזרחות. הדרכון הספרדי מהווה כרטיס כניסה לאיחוד האירופי, הדרכון מאפשר לכם כניסה ללא ויזה לארה"ב, מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, אפשרות לעבוד וליהנות מתנאים סוציאליים בספרד ובשאר מדינות האיחוד, אפשרות לקבל משכנתא מבנקים בספרד בדיוק כמו תושבי המדינה כדי לרכוש נדל"ן, ויתרון נוסף חשוב הוא האפשרות ללמוד במוסדות אקדמיים מובילים בספרד ובמדינות האיחוד, לעתים בחינם או תמורת תשלום נמוך בהשוואה לעלות הלימודים לתושבי חוץ.

אזרחות ספרדית מקנה יתרונות רבים גם לאנשי עסקים, הם יכולים להסתיר את זהותם הישראלית כדי לסחור עם מדינות להן אין קשר עם ישראל, יש לכך גם משמעויות מבחינת מיסוי ויתרונות פיננסיים נוספים, לרבות אפשרות להקים עסקים ולקבל הלוואות מקומיות בספרד.        

לקריאה נוספת בנושא אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד, לחצו כאן

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה