עבודות מסגרות – איך נבחר איש מקצוע טוב

$(function(){setImageBanner('105d64ab-d6b2-4116-a548-8f7a984aa346','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46615);})

עבודות מסגרות – איך נבחר איש מקצוע טוב

עבודות מסגרות כוללות שורה של שימושים בחומרי גלם שונים כמו ברזל, פלדה, אלומיניום, נחושת ונירוסטה, כל זאת במטרה לייצר גדרות, מעקות, סורגים, שערים ועוד. עבודות אלה נחוצות לבתים פרטיים, משרדים, חניונים, אולמות ייצור ועוד, וחשוב מאוד להתאים בין החלל הנבחר לחומרי הגלם, כדי שהתוצאה הסופית תשרת את המטרה שלנו מבחינה פרקטית וויזואלית. הן מיועדות לאנשי מקצוע מוסמכים בלבד, ואין להקל ראש בבחירתם. חשוב לזכור שריתוך הוא פעולה מסוכנת אשר אינה מתאימה לאדם חסר ניסיון. טיב העבודה ותוצאתה יקבעו רבות עבורכם, בין אם מדובר בסורגים לחלון, במעקה לחדר מדרגות, בשלטי חוצות או בשער לחניון. בחירה שגויה עלולה לעלות לכם ביוקר, לגרום לאי נוחות והזנחה, ואף לנזקים בלתי הפיכים, כמו במקרה של שריפה.

אם הגעתם לבעל המקצוע באמצעות המלצות אישיות, חשוב לברר איתו האם ההתמחויות שלו יתאימו גם לצרכים שלכם, ואין להניח זאת מראש. אם בחרתם בבעל מקצוע דרך מודעות, כדאי לבקש לראות עבודות קודמות שלו וגם לקבל רשימת ממליצים.

עליכם לדעת להבחין בין ייצור תעשייתי של המוצר המבוקש לבין עיצוב אישי, ואם אנו מעוניינים באפשרות השנייה – חשוב לבחור איש מקצוע בעל ניסיון, שתיק העבודות שלו כולל את העיצוב המבוקש. לפני הבחירה במסגר כדאי להיפגש עם כמה אנשי מקצוע (לאחר שקיבלנו המלצות עליהם) ולברר מהם חומרי הגלם המומלצים והאם הם מציעים לכם פתרונות מתאימים. כמו כן, כדאי להצטייד בידע בסיסי כדי להציג להם שאלות בנוגע לחומרי הגלם, משך העבודה, בטיחות, וכמובן העלויות הכרוכות בכך, ולהיעזר בהם כדי להתאים בין התקציב שלכם לסכום המבוקש.

אם ניקח, לדוגמה ייצור חלונות, חשוב לברר אם המסגר מייצר את החלון בעצמו או מעביר אותו למישהו אחר ועלול להסיר מעליו אחריות למוצר הסופי. במקרה של שימוש בברזל, חשוב להכיר את תהליך הגילוון, שמטרתו לנטרל את הופעת החלודה הנוצרת במגע בין אוויר לברזל, ולכלול אותם בהצעה הסופית. תהליך זה מייקר את העלויות. במקרים אחרים נזדקק לסורגים עבור חלונות כדי למנוע פריצות או נפילות של ילדים, ואז כדאי לנו לרכוש ידע לגבי התקן הישראלי עבור סורגים מבחינת מרחקים ועומסים (כדי שלא יתמוטטו). הכנה מוקדמת תאפשר לנו להימנע מנפילה בפח של מתחזים וחאפרים.

כאשר אנו מתייעצים עם מסגר כדי לקבוע באיזה חומר תבוצע העבודה, חשוב לדרוש ממנו שיציג מספר חלופות ויסביר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהחומרים, וכן הוכחות שהוא בעל ניסיון עשיר בשימוש בחומרים אלה. ההחלטה על החומר תלויה בשיקולי איכות, מחיר ומראה סופי, וגם משך העבודה מהווה גורם משמעותי. לעתים אנו יכולים להרשות לעצמנו טווח זמן מוגבל משיקולים שונים (למשל מעבר לדירה או למשרד חדש)  ולכן קביעת לוח זמנים מסודר, הכולל ימי עבודה ושעות, חייב להיות חלק מהעסקה. מסגר טוב יידע לתת הערכה מדויקת של משך הזמן הנדרש ולספק הוכחות ואישורים לכך שהוא מסוגל לסיים את העבודה בזמן. פרטים כאלה חשוב לברר בשיחה עם ממליצים ועם המסגרים המועמדים.

בסקירה של עבודות קודמות עליכם לנסות להגיע פיזית למקום עצמו כדי לחוש מקרוב ובאופן בלתי אמצעי את המוצר המבוקש, יהא זה שער ברזל, גדר, מעקה או כל מוצר אחר, ולא להסתפק בתמונות מקטלוגים, בהם הכל נראה נפלא. אם המסגר מתחמק מבקשות שלכם בעניין, הוא מתחיל לעורר חשד ויתכן שכדאי לפסול אותו כאדם לא אמין, אשר לא תרצו להפקיד בידיו משימה חשובה לכם.

לקריאה והרחבה בנושא ריתוך אלומיניום הקליקו כאן

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה