עונים על הצרכים

$(function(){setImageBanner('de5db359-600c-4585-9ca0-10c6592f9e30','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

אפליקציה שהציעו תלמידי בית הספר "אורט הנרי רונסון", זכתה השבוע בתחרות אפליקציות העונה על צרכיהם של קשישים בתחרות שנערכה בין בתי הספר ברשת "אורט ישראל"

מערכת אשקלונים | צילום: מתוך הפעילות, באדיבות בית הספר

במסגרת פעילותה של רשת "אורט ישראל" בתמיכת בנק לאומי, מסייעים התלמידים ואנשי הרשת לקשישים בפעילויות רבות ומגוונות. כך למשל מגיעים קשישים באים אחת לשבוע באמצעות הסעה מאורגנת מטעם בית הספר, למעבדת המחשבים בית הספר "אורט הנרי רונסון" שם מתקיים מפגש באווירה חמה ומשפחתית והתלמידים מסייעים לקשישים בעבודה בשימושי מחשבה והטלפון הנייד . פרויקט נוסף עליו עומלים במרץ ברשת החינוך הוא "מועדון גלישה ברשת", שמטרתו סיוע וצמצום הפערים הדיגיטליים של הקשישים בישראל. במסגרת זו נערכה השבוע תחרות הצעת  אפליקציות שיסייעו לקשישים, בין 15 בתי ספר מרשת אורט המשתתפים בפרויקט. המטרה בהצעת האפליקציות היא לסייע כמה שניתן לאזרחים הקשישים בחיי היום יום ולתת מענה לבעיות צרכים שהעלו הקשישים . לתחרות הגמר הגיעו 10  הצעות לאפליקציות אפליקציות, כאשר את המקום הראשון קוטפים תלמידי בית הספר "אורט הנרי רונסון".

האפליקציה שהציעו התלמידים למעשה נותנת הצעות לפתרונות לתעסוקה משותפת עם  הנכדים שבאים לבקר. שמה של האפליקציה הוא "הנכד הגיע? יש מה להציע?". בכניסה לאפליקציה צפויות להיות הצעות לפעילויות מעניינות ומגוונות, עם הנכדים באזור המגורים של כל קשיש באפליקציה מפורטות סוגי הפעילות, מרחק מבית הקשיש, מזג האוויר במקום הפעילות, משך הפעילות ועוד. עשר האפליקציות שהגיעו לגמר הציעו פתרונות רבים ומעניינים לשיפור איכות חיי הקשישים. למשל,  אפליקציה המעודדת קשישים לשמירה על אורח חיים בריא ומסייעת במעקב אחרי מצבם הבריאותי  של הקשישים. אפליקציה נוספת מסייעת לקשישים בביצוע קניות.

מי שמובילה את הפרויקט בבית הספר רונסון היא רכזת מעורבות חברתית בחטיבת הביניים טלי לוי, "ההנאה שלנו תלמידי בית הספר ואני עולה על ההנאה של הקשישים. אנו נפגשים באווירה משפחתית חמה, ומתגעגעים משבוע לשבוע. האפליקציה שנבחרה גברה בבחירות בין עוד עשר אפליקציות אחרות בתוך הקבוצה שלנו שהתלמידים והקשישים הציעו. אני אשמח אם יבוא משקיע ויסייע לנו לפתח  את האפליקציה שתסייע רבות לקשישים".    


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה