פרשת שמעוני: ראש העיר מושעה מתפקידו

$(function(){setImageBanner('d13b9aaa-6399-4269-aad0-c949cdad8dc1','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

רגע לפני פרסום החלטת וועדת ההשעיה הודיע ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, כי הוא משעה את עצמו מתפקידו. שמעוני: "אני נפרד בכאב גדול מהתפקיד, אבל לא נפרד מכם". במקביל הוועדה הודיעה כי בהסכמה הדדית בין הצדדים, שמעוני מושעה מתפקידו

סיון סבג-אסולין | צילום: ארכיון, איתמר שמעוני בלשכתו

בהודעה יוצאת דופן הודיע הבוקר (שלישי) ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, כי הוא משעה עצמו מתפקידו. זאת רגע לפני שהוועדה שהתכנסה לדון בהשעייתו, פרסמה החלטתה."משום שאני מוקיר ומעריך את האהבה והתמיכה הגדולה שקיבלתי מכם לכל אורך הדרך, ובמיוחד בתקופה הקשה האחרונה שאני עובר, אני רוצה שתהיו הראשונים לדעת שקיבלתי החלטה לא קלה בימים האחרונים - להשעות את עצמי מתפקידי כראש עיריית אשקלון", כתב שמעוני בדף הפייסבוק שלו.ההשעיה תיכנס לתוקפה החל מיום שלישי, 07.03.17 ולמשך שנה. בזמן הקרוב תתכנס מועצת העיר במטרה לבחור ראש עיר בפועל.

עוד הוא כתב: "בכוונתי להתפנות מכל עיסוקיי כדי להוכיח את חפותי ולשוב בהקדם לתפקיד. הבחירה שלכם בי לתפקיד הייתה מבחינתי הגשמה של חלום ילדות. כבר מהיום הראשון בתפקיד ידעתי מה נדרש לעשות כדי להוביל את העיר אשקלון למקום טוב יותר. עשיתי כל מה שרק יכולתי כדי שתקבלו יותר מהמערכת העירונית, שיהיה לכם כיף לחיות בעיר הזו ולגדל כאן ילדים. ראיתי את הילדים שלכם בדיוק כפי שראיתי את הילדים שלי, ודאגתי להם באותה המידה. שתהיה להם סביבת לימודים נעימה, תומכת ומתקדמת. השקעתי בכך ימים ולילות, ותמיד שמחתי לראות בסוף את התוצאות. הייתי מאושר לפגוש אתכם באירועים עירוניים שקיימנו בשלוש השנים האחרונות, אירועים שטרם נראו כמותם בעיר. נתתם לי שם את הכוח והאנרגיה להמשיך את העשייה העצומה, ולא מעט בזכותכם הגענו להישגים מרשימים במיוחד. רציתי שיהיה לכם רק טוב, כל הזמן. עם השליחות הזו קמתי בבוקר ואיתה הלכתי לישון לפנות בוקר. כעת הגיע הרגע שבו צריך לקבל החלטה קשה, ואין מנוס מלעשות את זה.

החלטתי להקדיש את החודשים הקרובים למאבק המשפטי שאני צפוי לנהל, למשפחה שלי ולאנשים היקרים לי. כמובן שאני לא נוטש את המערכה. תמיד אהיה בסביבה כדי לתת עצה ומילה טובה למי שייקחו מעתה והלאה את המושכות לידיים - ממלא מקום ראש העיר, אפי מור, ומנכ"ל העירייה, חיים סופר. האנשים האלה הלכו איתי כברת דרך ארוכה, בימים טובים יותר וטובים פחות. הם מכירים היטב את החזון שלי, יודעים להוציא לפועל את כל התוכניות הגדולות שרקמנו למען העיר הזו, בייחוד התוכניות עליהן אנו עמלים במסגרת 'הסכם הגג' עליו חתמנו, שאחד הפירות המשמעותיים ביותר שלו יהיה הקלה על מצוקת התנועה והתחבורה בעיר. אני משוכנע שאהיה שקט ורגוע שעבודה קשה ומאומצת של שלוש שנים לא תרד לטמיון בזכותם. אני מאמין שבבוא היום, לכשיידרש לכך, אפי יקבל את אמון המועצה והציבור, ויוכל להמשיך את העשייה הגדולה בה התחלנו. אני שב ומודה לכם על כל מה שהייתם למעני בשנים הללו, משענת תומכת, מכבדת ואוהבת. בלעדיכם שום דבר מזה לא היה קורה. לעת עתה, אני נפרד בכאב גדול מהתפקיד, אבל לא נפרד מכם. אמשיך לעמוד בקשר איתכם, גם כאן באמצעות הפייסבוק, עד שאשוב להנהגת העיר. אני אוהב אתכם בכל ליבי ומאמין שבעזרת ה', נצא מחוזקים מזה, ואחזור לשרת אתכם באהבה ונאמנות עוד שנים רבות".

נציין כי הודעתו של שמעוני, יצאה במקביל לכינוס הוועדה שכצפוי הודיעה כי היא מורה להשעות את שמעוני מתפקידו. דבריו של שמעוני על השעייתו העצמית הם בעצם לקיחת אחריות למצבו בפן הציבורי. "הוועדה המיוחדת החליטה בהסכמת שני הצדדים כי ראש עיריית אשקלון , איתמר שמעוני יושעה לשנה", נמסר בהודעת משרד הפנים. "לפני מספר דקות סיימה הועדה להשעיית ראשי ראשי רשויות את דיונה באשר להמשך כהונתו של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני,  בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו. לאחר ששמעה את טענותיו של שמעוני ומנגד את עמדת הפרקליטות,  קבעה הועדה,  בהסכמת הצדדים, כי ראש העירייה יושעה לשנה מתפקידו. הועדה להשעיית ראשי ערים, בראשות השופט משה גל,  שבה חברים מרים רוזנטל, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב ומוטי אביסרור, לשעבר ראש עיריית ירוחם, כונסה בעקבות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה".

[pic_3863]

שלמה כהן, מטעם סיעת ״אשקלון בתנופה״ ובשם האופוזציה התייחס להשעייתו של שמעוני: "השעייתו של שמעוני היום מבשרת את סיומה של תקופת שפל חסרת תקדים באשקלון. פרק שבו העיר קירטעה תחת ניהול הרסני ורודני. התנהלות שפעלה תוך זלזול בעקרונות החוק וסדרי המינהל התקינים. כוח שניצל את מעמדו  לדיכוי כל בדל ביקורת, להסתרה, לטיוח, למניעת שקיפות ולהאדרה עצמית. הפוסט ששמעוני פירסם לאחר השעייתו משקף את הדבר היחידי שבו הוא הצטיין- אחיזת עיני הציבור. הפוסט של שמעוני הוא בגדר ניסיון נואל לקבע בתודעת הציבור כאילו הישעה את עצמו ולא הושעה על ידי הועדה שהתכנסה ממילא במטרה להשעותו. אם שמעוני, עדיין רוצה להציל המעט שנותר מכבודו, יש באפשרותו לא להסתפק בהשעיה אלא לקום ולהתפטר לחלוטין מתפקידו ולשחרר את העיר מהצורך לממן לו משכורות ותנאי שירות עד להכרעת דינו. כך או כך, יש לקוות שתיבחר הנהלת עיר חדשה שתדע להתמודד עם חובות העתק שהותיר שמעוני ולתקן את ניזקי תקופתו".
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה