ביהמ"ש קבע: שמעוני יישאר בתפקידו עד לוועדת ההשעייה

$(function(){setImageBanner('2ec679e3-654e-4ab0-94a1-e9e003cab816','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, התייצב היום (שלישי) בפני בית המשפט בכדי לדון בבקשת הפרקליטות לאסור עליו את עיסוקו כראש עירייה בשל הגשת כתב האישום נגדו. ביהמ"ש קבע כי יש להאריך את ההגבלות הקיימות ולא לשנותן עד וועדת ההשעייה

סיון סבג-אסולין | צילום: ארכיון, איתמר שמעוני

בבית המשפט בתל אביב התייצב היום (שלישי, 15:30) בפעם הראשונה מאז הגשת כתב האישום נגדו, ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני. הדיון עסק בבקשת הפרקליטות לאסור את המשך עיסוקו של שמעוני כראש עירייה ואף להרחיקו מבניין העירייה.

כידוע, בשבוע שעבר חוותה העיר אשקלון טלטלה כאשר לראשונה בתולדות העיר הוגש כתב אישום נגד ראש העירייה המכהן, איתמר שמעוני. שמעוני מואשם בקבלת שוחד והפרת אמונים. לצד כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) בקשה לאסור את המשך עיסוקו של איתמר שמעוני כראש עיריית אשקלון וכן בקשה להטלת ערבויות והטלת עיכוב יציאה מן הארץ על כל הנאשמים בפרשה. עוד הועלה בבקשה דרישה לאסור עליו יצירת קשר עם כל עדי התביעה.

בבקשה נאמר, כי "המשך עיסוקו של ראש העיר, בתוך העירייה, כשמתוקף תפקידו הוא נמצא כל העת בסביבתם של עובדי העירייה ומנהליה הבכירים העתידים להעיד כנגדו, כאשר ענייניהם העסקיים של נותני השוחד נידונים כל העת בעירייה, מעלה חשש אינהרנטי להישנות עבירות דומות. תפקיד ראש העיר כרוך באין ספור החלטות מסוג אלו בגינן מואשם שמעוני. לאור עוצמת הראיות והתמונה העולה מהן בנוגע להתנהלותו המתוחכמת בעבירות אלו – יש מקום להרחיקו ממוקדי הכוח אשר מאפשרים ביצוע העבירות".

בהחלטת בית המשפט היום קבע השופט כי יש להאריך את ההגבלות החלות על ראש העיר אך לא קיבל את הבקשה לאסור עליו להמשיך לכהן בתפקידו. השופט קבע כי וועדת ההשעייה של משרד הפנים היא זו שתדון בהחלטה אם להשעות את ראש העיר ולא בית המשפט. בתוך כך הוטל על שמעוני צו איסור יציאה מהארץ.

במקביל להליך הפלילי, הוגשה בקשה למשרד הפנים מהיועץ המשפטי לממשלה, לכנס את הוועדה להשעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתב האישום, שתורה על השעייתו של שמעוני. הוועדה בראשות השופט בדימוס משה גל, תדון ביום 21.2.2017 בעניין השעיית ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, מתפקידו. בתוך כל, הקראת כתב האישום נגד חמשת המעורבים בפרשה נקבע ל-28 בפברואר בשעה 13:00 בפני כבוד השופט מרדכי לוי.

שמעוני אמר בתגובה כי: "אני מאמין שהאמת תהיה בבית המשפט שיאמר את דברו, אני מאמין באמת שלנו".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה