דווקא עכשיו - פתיחת עסק חדש בישראל

$(function(){setImageBanner('748a7e6b-540e-4db0-b23f-794a247dd3f7','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

דווקא עכשיו - פתיחת עסק חדש בישראל

עסקים חדשים בכל רחבי העולם נאלצים להתמודד עם שורה ארוכה של קשיים, אך מסתבר שמי ששורד מרוויח לא מעט יתרונות. הירידה הצפויה במס החברות בישראל היא דוגמא מצוינת למגמה החיובית ונראה שדווקא עכשיו כדאי לשקול פתיחת עסק

לא קל להפעיל עסק קטן בישראל ולפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לא מעט מהעסקים שנפתחים נסגרים תוך זמן קצר בגלל כל מיני סיבות. עם זאת, מי שבכל זאת רוצה לפתוח עסק ולצאת לדרך חדשה ימצא גם נתונים מעודדים.

ראשית, מס החברות בישראל ירד לאחרונה ל-24% והוא צפוי לרדת באחוז נוסף בשנת 2018. השינוי במס החברות משמעותי מאוד לעסקים והוא מבטא רצון אמיתי של משרד האוצר להוריד מיסים. באמצעות הורדת מיסים מקווים נציגי האוצר לקדם פעילות כלכלית מוגברת ולהבטיח צמיחה במשק.

מה הקשר בין מס חברות ועסקים קטנים?

הבחירה הממשלתית להוריד את מס החברות משרתת גם בעלי עסקים קטנים ובינוניים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, זהו לא מס שרלוונטי רק עבור חברות גדולות ותאגידי ענק. הורדת המיסים מספקת תמריץ אמיתי למשק ומניעה תחרות. היא מייעלת את הפעילות בשוק הפרטי ותורמת לעצמאיים ומנהלי עסקים בשלבים שונים של ההתפתחות.

במקביל, יש לציין את השינוי המתוכנן במדרגות מס ההכנסה שיוביל להורדת המס לשכבות הביניים. השילוב בין שני הכלים הללו אמור להיטיב עם בעלי עסקים חדשים ולאפשר להם לשרוד את השנים הראשונות שנחשבות לקשות ביותר.

כל מה שצריך לדעת כדי לנהל עסק מוצלח

אף מדינה בעולם לא יכולה להתחייב להצלחת עסקים חדשים. מהבחינה הזו אין הבדל בין ישראל, ארצות הברית ומדינות באירופה, אולם כאן אצלנו מעודדים פעילות עסקית מן הסוג הזה. עכשיו זה זמן טוב לפתוח עסק ואפשר להגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה באמצעות שמירה על מספר כללי מפתח.

קיימים הבדלים בין עסק בבעלות אישית לבין שותפות. עסק בבעלות אישית יכול להיות עוסק פטור או עוסק מורשה, לעומת חברה בערבון מוגבל שהיא התאגדות לפי חוק אצל רשם חברות. כמו כן, יש להתייחס להיבטים הטכניים בניהול של העסק עצמו. כאן חשוב למשל להשוות בין שירותי סליקה ולבחון את פעילות האשראי הצפויה. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי כתיבת תכנית עסקית ולהשיג מימון בנקאי או חוץ בנקאי שיעזור לשרוד את החודשים הראשונים.

תכנון מקדים הוא צעד משמעותי בדרך לעצמאות מלאה. יש להתחיל עם פעולות מול הרשויות ולהבין את המשמעות הבירוקרטית של פתיחת עסק בתחומים מסוימים. פעולות מול הרשויות כוללות למשל פתיחת תיק במע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה, רישום חברה בע"מ אצל רשם החברות או במקרים אחרים רישום שותפות אצל רשם השותפויות. במשרד הכלכלה והתעשייה מעניקים שירותי הדרכות בחינם לעסקים קטנים ובינוניים ורצוי לנצל אותן.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה