מחדירים מוטיבציה

$(function(){setImageBanner('275ace5e-8e59-441e-b698-f93fe0950cc5','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

בשבוע שעבר התייצבו בוגרי ביה"ס אורט הנרי רונסון, לספר לתלמידי יב' על השירות המשמעותי שלהם והחדירו בהם מוטיבציה לשרות ערכי בצה"ל, דגש רב ניתן גם על שרות מועיל ומשמעותי של הבנות

מערכת אשקלונים | צילום: באדיבות בית הספר, מתוך יום צה"ל

כמיטב מסורת בית הספר, בשבוע שעבר נערך בביה"ס יום צה"ל ובמסגרתו הגיעו בוגרי ביה"ס, ברובם לוחמים, לשתף את התלמידים בחוויות מהשירות ובטיפים לקראת הגיוס. את המפגש פתח רס"ן מושיקו יעקובוביץ, ששיבח את ביה"ס כמוביל בנתוני הגיוס עם 100% גיוס ועם שיעור קצינים ולוחמים גבוה. מושיקו, מפקד בהנדסה הקרבית סיפר לתלמידים על המסלול אותו עבר ועל האתגרים העומדים בפניהם במהלך השירות הצבאי. מושיקו, הדגיש בפני התלמידים את הדבקות במטרה כמובילה בהצלחה בתפקיד בפרט ובחיים בכלל.

בהמשך, סיפרו הבוגרים שהם חיילים היום, עידן רבא, לין אברהם, גיל זגורי, נועה קאפח, קרין אפותה, אוראל אלחרר ובן ארביב איך דווקא  שיבוץ לתפקיד שלא היה המועדף מבחינתם, הביא אותם לחוויית הצלחה ולסיפוק משירות משמעתי. הבוגרים דיברו על חשיבות ניצול ההזדמנויות שנקרות בדרך ועל היכולת לצמוח מתוך קשיים. התלמידים התעניינו לדעת איך יוכלו להכין עצמם באופן המיטבי לקראת השירות, והבוגרים הדגישו שמוטב להתכונן גם גופנית, אך בעיקר, חשובה הבשלות והנכונות המנטלית. הבוגרות סיפרו לתלמידות על האפשרויות הרבות העומדות בפניהן וגם הלוחמים הדגישו את מקומן של הבנות  גם בתפקידי לחימה.

באופן יוצא דופן, הגיעו שלושה בוגרים, שהם כבר משוחררים ולוחמים במיל', אבי חידריאן, יונתן שייבה ורון ביטון, ששמחו כתמיד להגיע לביה"ס ולמרות שכבר השתחררו, הדגישו בפני התלמידים את המוכנות המנטלית לשירות כלוחמים. רון, סיפר לתלמידים שלמרות שבצה"ל, נפגשים עם כל הסטיגמות והסטריאוטיפים שיש למי שלא ממש מכיר את אשקלון, הרי שניתנת ההזדמנות האמתית לכל אחד להוכיח את עצמו ולהצליח. הפתיע בבואו סרן אור, שאינו בוגר ביה"ס וסיפר שהגיע לביה"ס כי שמע מהלוחם שתחת פיקודו, ליאור כחלון, עד כמה חשוב לו לבוא לביה"ס ולשוחח עם תלמידי יב'.

עידן סיכם את המפגש וריגש כשאמר "הכי חשוב להיות מה שאתה ולא לנסות להיות משהו שאתה לא. אי אפשר להעמיד פנים או להציג דמות שאינך במשך שנה וחצי של מסלול ומלבד זאת, בצוות זקוקים למגוון סגנונות".

מנהלת ביה"ס, טליה ברקוביץ ששמחה מאוד לפגוש את הבוגרים, מדגישה כי זהו אחד השלבים האחרונים בהכנה לשירות משמעותי " אין לי ספק כי גם תלמידי יב' יתגייסו כולם וישרתו את המדינה מתוך ההבנה כי זוהי ההזדמנות המשמעותית ביותר להוכיח מעורבות פעילה בקהילה ומימוש החובה האזרחית", אמרה המנהלת.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה