150 עובדי קבלן נקלטו להעסקה ישירה בברזילי

setImageBanner('323eb097-58a3-4501-91c4-ef1cfc692b0e','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.png',11576,'',525,78,false,46569);

150 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון בבית החולים ברזילי נקלטו ביום ראשון להעסקה ישירה כעובדי מדינה, בטקס מיוחד שנערך בבית החולים באשקלון במעמד שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנהל בית החולים ד"ר חזי לוי.

מערכת אשקלונים | צילום: דוברות ביה"ח ברזילי, מתוך הטקס

ממשיכים בתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום תופעת עובדי הקבלן: אמש (ראשון) 150 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון נקלטו להעסקה ישירה בבי"ח ברזילי באשקלון. ביה"ח לבש חג עם טקס חגיגי בו השתתפו השרים משה כחלון ויעקב ליצמן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנהל בית החולים ד"ר חזי לוי.

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון, ציין במהלך נאומו בטקס כי: "לא מתקבל על הדעת שבמדינת ישראל בשנת 2016 יהיו עובדים ששווים ועובדים שווים פחות. למדינת ישראל יש כלכלה מספיק חזקה בכדי לקלוט אלפי עובדי קבלן ויותר מזה. בתור שר האוצר של מדינת ישראל אני אומר לכם שלא נפגעו מזה תקציב המדינה ולא היציבות הכלכלית של המשק, כנראה שלהיפך. זה המהלך הנכון, המוסרי והערכי ביותר ואנחנו נמשיך בו בכל הכח".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בדבריו כי: "בכל מעמד כזה שאנו קולטים עוד ועוד עובדים להעסקה ישירה, אני מרגיש כי מדובר ביום חג ובהגשמה אמיתית של ערכים חברתיים – ערכים שכולנו גדלנו עליהם. זאת לא רק חגיגה של שוויון וצמצום פערים, זאת הזדמנות חשובה להעניק לעובדים את הכבוד האנושי שמגיע להם. עובדת ניקיון בבית חולים שמקבלת תג של עובדת מדינה היא עובדת מחויבת וזקופה יותר ומי שמרוויח מכך היא החברה הישראלית כולה. אני רוצה להודות לשותף שלי לתכנית לצמצום תופעת עובדי הקבלן – שר האוצר, משה כחלון, תודה מיוחדת לשר הבריאות, יעקב ליצמן, שנרתם להוביל את השינוי במערכת הבריאות ולכל השותפים ליישום התכנית אשר מניעים את גלגלי המהפכה החברתית".

שר הבריאות, יעקב ליצמן, בירך את יו"ר ההסתדרות ואת שר האוצר ואמר: "אנו ממשיכים במהלך לקליטת עובדי ניקיון בבתי החולים כעובדי מדינה לטובת העובדים היקרים והמסורים הללו, ובמטרה לדאוג לעתידם ולזכויותיהם. אני מברך את שר האוצר כחלון ויו״ר ההסתדרות ניסנקורן. הודות לשיתוף הפעולה המבורך אנו זוכים לעשות צדק חברתי עם מאות עובדים חדשים, שהופכים לשווי זכויות ולכבוד אנושי להם ולבני משפחותיהם".

מנהל בית החולים ברזילי, ד"ר חזי לוי, הצטרף לדברי שר הבריאות והוסיף: "אני רוצה בהתרגשות רבה להודות לשר האוצר, שר הבריאות ויו״ר ההסתדרות על המהלך החברתי, הצודק והמרגש של קליטת עובדי הקבלן בתחום הניקיון לתקני מדינה בבית החולים. זהו צעד חשוב מאין כמוהו, המעניק לעובדים הגנה חברתית ומוכיר את עבודתם רבת השנים. אני מאחל להם הצלחה ומקבל אותם באהבה ובזרועות פתוחות".

העובדים בברזילי הצטרפו למאות עובדים שנקלטו כבר להעסקה ישירה בבתי החולים אסף הרופא, פדה-פוריה ושער מנשה, ולאלפי עובדים נוספים שנקלטו וממשיכים להיקלט במסגרת יישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן שנחתם ביולי 2015, בהובלת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון.
נזכיר כי על פי מתווה ניסנקורן-כחלון, בעתיד הקרוב תושלם קליטתם של 1,500 עובדי הקבלן המועסקים בתחום הניקיון בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים. בין בתי החולים שבהם מתוכננת קליטת עובדי הניקיון בשבועות הקרובים: הלל יפה בחדרה, רמב"ם בחיפה ואיכילוב בת"א. כמו כן, בארבע השנים הקרובות צפויים להיקלט להעסקה ישירה עוד כ-5,000 עובדי קרנות מחקרים בבתי החולים שעוסקים במתן שירות הכלול בסל הבריאות.

בטקס קליטת העובדים שנערך היום בברזילי השתתפו גם: מנכ"ל משרד הבריאות - משה בר סימן טוב, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה - אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל – אילנה כהן, יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון רמי גואטה, המנהל האדמיניסטרטיבי של בי"ח ברזילי - צחי כהן, יו"ר הוועד הארצי של עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים - אלי בדש ויו"ר ועד עובדי המינהל והמשק בבי"ח ברזילי – אריה ברנס.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה