משפחת מנגיסטו מפגינה בכניסה לכלא באר שבע:

setImageBanner('a724e12d-90c7-47be-ac72-145e94aeff25','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.png',11576,'',525,78,false,46569);

משפחתו של האזרח השבוי מאשקלון, אברה מנגיסטו, מפגינה הבוקר (שני) בכניסה לכלא באר שבע בדרישה למנוע את ביקורי משפחות האסירים הביטחוניים. יואל מרשק: "העמדה שלנו היום הבהירה לחמאס שלא יהיו כאן ביקורים כל עוד אנחנו נמצאים פה"

מערכת אשקלונים | צילום: מטה המאבק לשחרורו של אברה מנגיסטו

משפחתו של אברה מנגיסטו המוחזק בשבי חמאס מזה כשנתיים, הפגינה הבוקר (ב') בכניסה לכלא בבאר שבע בדרישה מהממשלה למנוע את המשך ביקורי משפחות האסירים הביטחוניים. במהלך האירוע, אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו כי: "באנו הבוקר במטרה למחות ולדרוש מראש הממשלה למנוע את המשך ביקורי משפחות האסירים הביטחוני המחוזקים בישראל, עד אשר נוכל גם אנחנו לבקר את אברה. לא ייתכן שהמדינה תאפשר ביקורי משפחות של מחבלים עם דם על הידיים, בעוד שאנחנו אפילו לא יודעים מה מצבו של אברה. כמו שהמשפחות האסירים רוצות לפגוש את יקיריהם – כך גם אנחנו.

עם כל הכבוד לפנייתו של ראש הממשלה לאו"ם ולממשלת אתיופיה, האחריות הבלעדית להחזרתו של אברה היא של ראש ממשלת ישראל – אף אחד לא יעשה את העבודה הזאת בשביל המדינה. על הממשלה להפסיק לפחד ולהפסיק את ביקורי האסירים הביטחוניים עד אשר יתאפשר גם לנו לבקר את אברה".

יואל מרשק, המוביל את מטה המאבק: "העמדה שלנו היום הבהירה לחמאס שלא יהיו כאן ביקורים כל עוד אנחנו נמצאים פה. ואנחנו נמשיך. אנחנו מקבלים עידוד מגורמים ממלכתיים, שחסימת הביקורים של האמהות את בניהם המחבלים מהחמאס וחסימת הסחורות המגיעות מתורכיה, זוהי הפעולה הנכונה להבהיר לחמאס, שאם לא ייפתח משא ומתן על החזרת השבויים והנעדרים הביתה- המאבק יוחרף ואזרחים חפים מכל פשע יסבלו. לא תושבי עזה החשים מצוקה כלכלית וסוציאלית ולא האמהות הזכאיות לבקר את בניהם אשמים. החמאס, הוא הכתובת בכל התחום ההומניטרי".

אגרנש מנגיסטו, אמו של אברה מנגיסטו אמרה הבוקר כי: "הבן שלי נמצא בעזה כבר שנתיים, אני מבקשת מראש הממשלה מר בנימין נתניהו – תחזיר לי את הבן שלי. אנחנו מתגעגעים לאברה ומבקשים שהממשלה תעשה את הכל בשביל שאברה יחזור הביתה"

איילי מנגיסטו, אביו של אברה מנגיסטו אמר כי: "למה הם יכולים לבקר את האהובים שלהם בזמן שאנחנו אפילו לא יודעים אם אברה חי או לא? נתניהו – הבן שלי זה כמו הבן שלך! תחזירו לי את הבן שלי!".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה