נפרדים מדוד ישראל אוחיון: "היית המיוחד בבית שלנו"

$(function(){setImageBanner('d8aebad0-015a-48df-90e9-a2ff9775bd7f','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,false,46569);})

בהלוויה קורעת לב וזעקות שבר, הובא למנוחות עולם אמש (שני) דוד ישראל אוחיון בן ה-9 שנדרס למוות. אביו, הרב יובל אוחיון, ספד לו ולא הותיר עין יבשה: "הוא היה השמחה בבית שלנו, הוא היה המיוחד בבית שלנו. היה לו לב טוב, ילד צדיק וקדוש...לא מאחל את הסבל הזה לאף אחד"

מותו הטראגי של דוד ישראל אוחיון בן ה-9, הוריד אבל כבד על העיר אשקלון. רבים שמכירים את הוריו ומשפחתו ביקשו להשתתף בהלוויתו וללוות אותו בדרכו האחרונה. בהלוויה קורעת לב הוא הובא למנוחות עולם אמש (שני) בשעה 23:00 בלילה בבית העלמין בגבעת ציון - סמוך למקום בו קיפח את חייו הקצרים

הרב יובל אוחיון, מוכר לרבים בעיר ובשכונת מגוריו כרב קהילה המסייע לכולם. הוא הספיד את בנו הקטן ולא הותיר עין אחת יבשה בקהל. הרב אוחיון סיפר על רגע קבלת הבשורה המרה. "איך שיצאתי מהאוטו, אחרי שקיבלתי טלפון שלא מאחל אותו לאף אחד, לקח אותי הצידה נהג האמבולנס ושאל אם אני האבא. אמרתי לו שכן, אז הוא אמר לי שתי מילים: 'הילד נפטר'. הסתובבתי ממנו ואמרתי שני משפטים: הראשון 'היה ברוך דיין האמת', השני היה 'השם נתן, השם לקח יהי שם השם מבורך לעולם ועד'. ריבונו של עולם אין לי ניסיון באמונה במה שקרה פה. צער וחלל בלב יהיו לי, הצער הוא קשה אבל ריבונו של עולם אנחנו לא מערערים עליך".

עוד הוסיף הרב אוחיון וסיפר על רגעי התאונה: "סיפרו לי היום אנשים שראו את התאונה שדוד נסע על המדרכה ואיבד שליטה ונפל לכביש בדיוק כשהמשאית עברה. זה עוד ייחקר, יש כל מיני גרסאות, אבל לנו באמת אין דין לערער על בורא עולם. אני מאמין באמונה שלמה שדוד כבר נולד ל-9 שנים ולא יותר".

בעוד חמישה ימים בלבד היה אמור דוד לחגוג את יום הולדתו ה-9. אביו סיפר כי דוד התעקש לחגוג את יום הולדתו מוקדם יותר ואכן הם חגגו לו בשבת האחרונה יחד עם כל המשפחה. "מי שלא הכיר את דוד, דוד זה היה מסוג הילדים הגאונים, היה לו שכל לא של ילד בגילו. הוא היה אמור להיות עצום בתורה ועצום בתור אדם, ילד שהיה גדל להיות מגדולי ישראל. הוא היה השמחה בבית שלנו, הוא היה המיוחד בבית שלנו. היה לו לב טוב, ילד צדיק וקדוש. אנחנו אוהבים אותך דוד, אנחנו נשארנו חסרים, כואבים, השבר הוא כידון בלב. לא מאחל את הסבל הזה לאף אחד - להתמודד עם הגעגועים, לראות משחקים שלו, בגדים שלו. אני מבין לקראת מה אנחנו הולכים, אבל אחרי הקדוש ברוך הוא חס ושלום אנחנו לא מערערים עליך". 

בהספדו סיפר האב על הקשר המיוחד עם בנו: "דוידי, כולם האשימו אותי בבית שאני מפלה אותך לטובה מכל הילדים כי אני אוהב אותך יותר מכולם. הייתה לי אהבה מיוחדת אליך, קשר מיוחד אליך. ככה זה - תמיד יש מישהו כזה שהוא האור המיוחד של הנשמה. 

הרב אוחיון התייחס לטרגדיה המשפחתית שלהם, כאשר רק לפני מספר חודשים שכל אביו נכד נוסף בדמי ימיו. "אני מתחנן לפניך ריבונו של עולם במעמד הזה: יהי רצון מלפניך שהקורבן הזה שהקרבנו והקורבן של אבי יחתום את כל הדינים מעל משפחתנו ונדע רק שמחות עד הגאולה השלמה". 

לסיום פנה הרב אוחיון לאשתו רחל, מורה לחינוך מיוחד בבית הספר "אסף מימון" ואמר לה: "אשתי היקרה רחלי, אני רוצה שתדעי שאת לא אשמה בכלום. זה לא קשור אם שמרת עליו או לא, אני צריך אותך חזקה לצידי - לצד הילדים שלנו. בע"ה הקדוש ברוך הוא יפתח את ליבנו להתחזק עוד באמונה, עוד ביראת שמים והקדוש ברוך הוא ירחם ונזכה לגאולה בימינו אנו כי עם ישראל סובל. דוד אני מבקש סליחה אם לא מילאתי את כל המשאלות שלך, אם לפעמים כעסתי עליך, הכל מתוך אהבה של אבא. נוח על משכך בשלום בן יקר שלי". 

בתוך כך,עם המון תעצומות נפש ואצילות שלא ניתן להסביר במילים, רחלי אוחיון, אמו של דוד ישראל ז"ל, יצרה קשר עם רעייתו של הנהג הפוגע, בני סעדון, ואמרה לה: ״אני לא כועסת, שלא יאשים את עצמו, הוא לא אשם״. רעייתו של הנהג הביעה צער עמוק והשיבה לה: "אני מצטערת, אתם איבדתם את הבן ובעלי יחזור הביתה״. 

נציין כי לאחר מעצרו של הנהג אתמול, החליט בית משפט השלום באשקלון כי הנהג בני סעדון, תושב אשקלון בשנות ה-60 לחייו, ישהה במעצר עד השעה 16:00 ולאחר מכן יעבור למעצר בית מלא של 5 ימים. בחקירתו סיפר סעדון כי לא הבחין ולא ידע שפגע בדוד הקטן ושכן אם היה מבחין בזאת לא היה מפקיר אותו. עוד סיפר לחוקרים שהוא בעצמו איבד את אחיו בדרך דומה לפני שנתיים - כאשר אחיו יגאל סעדון רכב על אופניים ליד ניצנים ונדרס והופקר למוות. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה