משטרת ישראל מציגה: היחידה המיוחדת לאכיפת עבירות תנועה באשקלון

setImageBanner('f3fffc4e-8115-4f46-bd26-32d04b58c5a6','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.jpg',11576,'',525,78,false,46569);

יחידה חדשה הוקמה במרחב לכיש של משטרת ישראל ומטרתה היא אחת: לאתר עברייני תנועה קשים ולבצע אכיפה נגד עבירות תנועה מסכנות חיים. מפקד היחידה, מפקח חיים נצר: "העבירה הקשה הנפוצה ביותר באשקלון היא נהיגה תחת השפעת סמים"

בשנים האחרונות שמה של העיר אשקלון עלה לכותרות גם בהקשר השלילי כמובילה במספר תאונות הדרכים בישראל ביחס למספר התושבים. במשטרה ישראל החליטו להילחם בתופעה בנחישות ולפני כחודשיים, בשלהי המאבק בקורונה, הוקמה יחידה חדשה שתפקידה לטפל אך ורק בעבירות התנועה החמורות - היחידה המרכזית של אגף התנועה במרחב לכיש. 

היחידה שהוקמה שמה לעצמה יעדים ברורים: לתפוס את עברייני התנועה הקשים ביותר: נהגים הנוהגים תחת השפעת סמים או אלכוהול, פיענוח תאונות 'פגע וברח', נהגים בפסילת רישיון, נהגים על כלי רכב מסוכנים ובדגש על טרקטורונים המשתוללים בכבישים. "אחת ההחלטות של הממ"ר החדש, נצ"מ רונן אבניאלי, עם כניסתו לתפקיד, הייתה לתפוס את עברייני התנועה ולצמצם משמעותית את היקף העבירות במרחב", אמר ל"אשקלונים" מפקח חיים נצר, ראש מדור תאונות דרכים באגף התנועה של מרחב לכיש. "בגיבוי של ממ"ז דרום, יורם סופר, הוקמה יחידה שהיא למעשה יחידה אופרטיבית שנלחמת בתופעות של עבריינות תנועה חמורות".

מפקח חיים נצר | צילום: דוברות המשטרה

ביחידה משרתים שוטרים שעברו הצבה והכשרה מיוחדת לתפקיד זה. היחידה פועלת בכל יום ברחבי מרחב לכיש בגדש על העיר אשקלון. "בחודשיים שחלפו מאז הקמת היחידה הצלחנו להגיע למספר הישגים משמעותיים: תפיסת נהג שפגע וברח בהולך רגל כבן 73. הצלחנו לפענח את התאונה מהר מאוד בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, תפסנו קרוב לעשרות נהגים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים. העבירה הכי שכיחה באשקלון היא נהיגה תחת סמים. זה נפוץ מאוד ומסוכן מכיוון שזאת נהיגה הגורמת סכנה למשתמשי הדרך", מסביר נצר.

אחד המטרדים הקשים בתחבורה באשקלון הוא ללא ספק תופעת הטרקטורונים המשתוללים בכבישים. ביום שישי האחרון ביצעה היחידה מבצע מיוחד במסגרתו זוהה על ידי שוטרים טרקטורון, אשר נוסע בסמוך לחוף הים באשקלון כשהוא ללא לוחית זיהוי וללא קשת התהפכות. נרשמה לנהג, תושב אשקלון בן 22, הזמנה לדין והטרקטורון נאסר לשימוש.

מתוך מבצע האכיפה | צילום: דוברות המשטרהבנוסף, במהלך הפעילות זיהו השוטרים רכב שטח מסוג RZR, אשר הנהג שלו הוא לא אחר מנער כבן 16 שגם לו נרשמה הזמנה לדין. במקרה אחר זוהה על ידי השוטרים טרקטורון רכוב על ידי תושב אשקלון כבן 40 שהרכיב את בתו הקטנה בת ה-3 ללא קסדה. לנהג נרשם דו"ח תנועה. 

מתוך מבצע האכיפה | צילום: דוברות המשטרה

כמו כן, במהלך הפעילות נעצר על ידי שוטרי הימ"ר רכב פרטי בגין עבירת תנועה. בבדיקת הנהג, עולה כי מדובר בתושב אשקלון כבן 30, שהתברר כי לא הוציא רישיון נהיגה מעולם. הנהג עוכב לחקירה במשטרת אשקלון, נרשמה לו הזמנה לבית משפט לשיפוט מהיר ורכבו הושבת למשך 30 יום.

מתוך מבצע האכיפה | צילום: דוברות המשטרה
"שמנו לנו כיעד מרכזי להילחם בתופעת הטרקטורונים והאופנועים שמסכנים את עוברי הדרך ומפרידעים לאיכות חיי התושבים. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם הרשות ומהנדסת המשטרה על מנת למצוא פתרונות ברחוב רפאל איתן ומבצעים פעילות גלויה וסמויה במקום", מסביר נצר.

לסיום הוא אומר: "משטרת ישראל תפעל כל העת כנגד סיכונו של הציבור בנתיבי התחבורה מחד ובעבירות המהוות מטרד לציבור הנורמטיבי מאידך, בכל האמצעים שלרשותה". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה