מספר החולים בקורונה באשדוד ירד מתחת למאה - ראש הממשלה מודיע על הקלות משמעותיותמספר הנדבקים בקורונה יציב, לצד מספר הולך וגודל של מבריאים מהנגיף - מספר החולים בפועל יורד מתחת ל-100. גם ברמה הארצית, מספר החולים בפועל יורד אל מתחת ל-6,000 חולים, מה שמאפשר הקלות רבות נוספות והסרת מגבלות. מתווה החזרה המלא אותו הציג ראש הממשלה

ראש הממשלה מציג את המתווה החדש צילום לעמ נתוני חולי הקורונה באשדוד ממשיכים להשתפר - ומספר הנדבקים מאז תחילת ההתפרצות עומד על 284 (שינוי של חולה אחד מהנתונים מיום ראשון). מספר המחלימים מגיע ל-187 ומספר החולים בפועל עומד כעת על 96 חולים.

הקלות במשק בעקבות המשך המגמה המעודדת וירידה במספר הנדבקים והחולים ברמה הארצית

גם ברמה הארצית נמשכת מגמת הירידה במספר הנדבקים והחולים בפועל. בעקבות הנתונים המעודדים, ראש הממשלה מודיע על הקלות משמעותיות בהגבלות שהוטלו במהלך החודשיים האחרונים.

נתניהו ציין בדבריו כי מגבלת 100 המטרים מהבית בוטלה, גני הילדים יחזרו לפעול ביום ראשון הקרוב, הקניונים והשווקים ייפתחו עד סוף השבוע וכי מותר לבקר סבים וסבתות.

.

עם זאת, נתניהו הזהיר כי קיימים כמה מדדים קריטיים שכל שינוי בהם עלול להחזיר את המצב לאחור: 100 חולים חדשים ביום, קצב הכפלה ב-10 ימים ו-250 חולים במצב קשה. לדברי ראש הממשלה, "אם בציבור הרחב מספר החולים החדשים שמתווסף כל יום עובר את ה-100 אנחנו עוצרים. המדד השני זה קצב ההדבקה. היינו בהדבקה בשיא של כל שלוה ימים ועכשיו אנחנו בקצב הכפלה של כל 31 ימים. כרגע אנחנו עם 90 חולים קשים ואם נגיע ל-250 אנחנו עוצרים ומחשבים מסלול מחדש".

.

נתניהו ביקש מאזרחי המדינה להמשיך לשמור על מרחק בטיחות של שני מטרים ביין אדם לאדם, לשטוף ידיים ולעטות מסכה. "מותר לצאת מהבתים לכל אחד. אני יודע שחיכיתם לזה הרבה זמן וזה הגיע".

עוד ציין ראש הממשלה כי מותר לבקר בני משפחה מקרבה ראשונה: "מותר לבקר גם את סבא וסבתא וזה הדבר החשוב ביותר, אבל אני מבקש מכם עדיין לא לחבק, לא לנשק, לא לגעת, לשמור מרחק. אני יודע שזה קשה במיוחד לנכדים קטנים שרוצים מיד ולקפוץ על הסבים והסבתות, אבל כאן חשובה המשמעת של ההורים כי צריך לשמור על המרחק כדי לשמור עליהם".

.

ההגבלה על התקהלויות:

ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו מגבילים את ההתקהלות ללא יותר מ-20 איש במרחב הפתוח. אם הכול ילך כשורה - ב-17 במאי נתיר התכנסות של 50 איש. ב-31 במאי נתיר התכנסות של 100 איש. עוד לפני כן בל"ג בעומר. כיוון שיש הרבה חתונות, נאפשר חתונות של 50 איש. הכוונה לחופה וקידושין ולא לריקודים. מי  שמתכנן - יכול לעשות חתונה בל"ג בעומר. ב-14 ביוני אני מקווה לבטל לחלוטין את מגבלת ההתקהלות. זה תלוי שבשום שלב לא תידלק נורית אדומה - ואם תידלק כתוצאה מזה שאין הקפדה על הכללים - נוכל להמשיך בתוכנית".

.

מוקדם יותר היום דיווחנו כי חדרי הכושר והפעילות ספורט הימית ישובו לפעול, במסיבת העיתונאים הערב, הודיעה שרת התרבות והספורט על הקלות משמעותיות, כפי שדיווחנו עליהם הצהריים.

.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה