נערכים לבחירות: מי ינהיג את עובדי ההוראה באשקלון והסביבה?

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('82f5f5a2-86b0-4b21-a847-5c7a9cf6d820','/dyncontent/2021/10/20/418c7b53-3fda-4d7c-93e5-67ff293cfd15.jpg',13606,'',525,78,true,46615);},15],[function() {setImageBanner('82f5f5a2-86b0-4b21-a847-5c7a9cf6d820','/dyncontent/2021/11/28/6a00797d-1b2d-4bf8-b38d-f43b755f398e.jpg',13823,'',525,78,true,46615);},15]]);})

לאחר שנת קורונה לא פשוטה יתייצבו ביום שלישי הקרוב עובדי ההוראה באשקלון והסביבה על מנת לבחור את היו"ר שינהיג אותם בשנים הבאות. רגע לפני שזה קורה, "אשקלונים" מציג לכם סקירה של שלושת המועמדים המבקשים לזכות בתפקיד המשמעותי


ביום שלישי השבוע יתקיימו בחירות להנהגת סניף הסתדרות המורים במרחב אשקלון. מול היו"ר הנוכחי אייל חסאן מתמודדים שניים – מנהל אגף החינוך לשעבר ומנהל בי"ס רמב"ם יצחק בריגה ואשת החינוך הוותיקה אווה טוטאי. כידוע, חסאן נבחר לתפקידו לפני ארבע שנים כשהחליף את היו"ר הוותיק דוד מנצור. כעת הוא שב ומבקש את אמונם של עובדי ההוראה לארבע שנים נוספות בתפקיד. האם הוא יצליח במשימה? הנה סקירה קצרה על פועלו ועל המתמודד והמתמודדת הנוספים המבקשים להיכנס בנעליו.

אייל חסאן: "לא בא רק עם דיבורים בעלמא, אלא עם עשייה"

אייל חסאן, מנהל בית הספר "בית יחזקאל", מכהן מזה ארבע שנים כיו"ר הסתדרות המורים במרחב. אייל בעל תואר MA, תעודת הוראה ליסודי ולתיכון, מרצה לתנ"ך ומעריך בחינות בגרות (לשעבר), בוגר קורס דירקטורים, השתלם בסוגיות משפטיות בדיני עבודה ונחשב אחד מהמומחים בארץ בזכויות מורים. התומכים במועמדותו של חסאן מסרו כי "לאייל היכרות מרשימה בכל סוגיות השכר והפנסיה של עובדי הוראה ויחד עם מוטי סיבוני בנה מערכת מתוקשבת של מענה מיידי לכל סוגייה וסוגייה. לאייל רקורד אינסופי של עשייה למען עובדי הוראה מול גורמי המשרד, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל ואפילו מול שיימינג של הורים. אייל מקפיד על חיסיון מלא ומטפל פרטנית ובאופן אישי בכל עובד הוראה".

חסאן. מבקש להמשיך ולהנהיג את עובדי ההוראה במרחב

כשחסאן עצמו נשאל מה ה"אני מאמין שלו"? הוא השיב: "כדי שעובדי ההוראה יצליחו במלאכתם הם חייבים גוף חזק שישמור עליהם, שיגן עליהם, שייתן להם את הרוח הגבית הנדרשת. זו השליחות של סיעת אמי בראשות יפה בן דויד וזו המחויבות שלי כיו"ר הסניף. השילוב של מקצועיות מסירות וזמינות מבטיחים כי הבחירה בי ובאמי בראשות יפה בן דויד היא הבחירה המנצחת. אני לא בא רק עם דיבורים בעלמא אלא עם עשייה מסביב לשעון במסירות ובאמונה ואני משוכנע כי ציבור עובדי ההוראה יודעים גם יודעים כי אני ראוי להנהיג אותם, והעשייה הזאת חייבת להימשך. גם הגמלאים בראש מעייניי - בסניף אשקלון ביצענו מהפך כאשר גמלאי הסניף נהנים מעבודת צוות משובחת של יו"ר הגמלאים מוטי סיבוני ורכזת התרבות יפה כהן והחל מהשבוע פעלנו להקמת מכללת גמלאים אזורית שאותה תנהל יפה כהן. גמלאי הסניף מקבלים מידע על מגוון פעילויות כמעט על בסיס יומיומי ואני משוכנע כי הם ייתנו לנו את הרוח הגבית בבחירות".

יצחק בריגה: "שימור ושדרוג הזכויות לאנשי החינוך שלנו"

יצחק בריגה, מנהל אגף החינוך לשעבר ומנהל בית הספר רמב״ם, הכריז זה מכבר על מועמדותו לתפקיד יו״ר סניף הסתדרות המורים באשקלון והמרחב. בריגה, איש חינוך ותיק ומוערך, שימש במהלך שנותיו במגוון רחב של תפקידים, בינהם, מחנך וסגן מנהל בבית ספר רוגוזין המיתולוגי, סגן ראש עיריית אשקלון, מנהל מחוז ירושלים והדרום וכאמור מנהל אגף החינוך בעיריית אשקלון ומנהל בית ספר הרמב״ם.

בריגה. מנהל אגף החינוך לשעבר

מטעמו של בריגה נמסר כי "במסגרת תפקידו כמנהל אגף החינוך בעיריית אשקלון הוביל יצחק בריגה רפורמות מרחיקות לכת בתחום החינוך, בהם בניית 100 גני ילדים, בניית 127 כיתות לימוד חדשות, בניית בתי ספר, אולמות ספורט, צמצום מספר התלמידים בגני הילדים ובכיתות, העלאת אחוזי הבגרויות, יום לימודים ארוך, צהרונים, קייטנות מוזלות במשך כל השנה, צמצום הפערים החברתיים ומניעת נשירה ועוד".

בריגה, שהחליט כאמור להכריז על מועמדותו השבוע לתפקיד יו״ר סניף אשקלון ההסתדרות המורים מסר לנו את הדברים הבאים: ״הבחירות החשובות להסתדרות המורים נוגעות בשימור ושדרוג הזכויות והגמול שמגיעים כל כך לאנשי החינוך שלנו, זהו נושא מהותי שראוי להיאבק עליו בכל העוצמות והרבדים וכך יהיה, אך לא רק, בראייתי, יש לשים דגש שיפור מעמד אנשי החינוך, העמקת ההערכה והכבוד כלפיהם, זוהי משימה עליונה. עתיד ילדינו מופקד בידי אנשי החינוך ועלינו לעשות כל שבידינו על מנת לדאוג שהם חשים ויודעים כי הם החינוך ואנשיו במרכז״.
עוד הוסיף בריגה: "אנחנו יוצאים היום למסע חשוב ומשמעותי. נדאג לחזק, ולהעמיק את ההערכה, ההוקרה והתגמול שכל כך מגיעים לאנשי החינוך שלנו, אלו שאמונים על עתיד בנותינו ובנינו. הצטרפו אלינו. הגיע הזמן למקם את החינוך ואנשיו במרכז״.

אווה טוטאי: "אשת חזון ומעשה שהחינוך בעצמותיה"

אווה טוטאי הספיקה לכהן לפרק זמן קצרצר כחברת מועצה לאחר הבחירות המוניציפליות האחרונות (בסופו של דבר נפרדה מהמועצה לאחר שהמנדט עבר לרשימת ש"ס) אולם החותם הציבורי המשמעותי שהיא מבקשת להטמיע היה ונותר בתחום החינוך. בסביבתה ביקשו השבוע "להעיר" את הבחירות ולגרום לכמה שיותר אנשי חינוך לצאת ולהצביע: "הבחירות קיבלו תשומת לב מועטה, אבל אסור לטעות: נציגי הסתדרות המורים הם הייצוג של עובדי ההוראה מול משרד החינוך ומול המערכת המקומית. הם שצריכים לדאוג לתנאיהם וזכויותיהם של האנשים והנשים בידיהם אנו מפקידים את ילדינו ואת עתידם כל יום. בעלי זכות ההצבעה בבחירות הם עובדי הוראה חברי הסתדרות המורים: גננות, מורים ומורות פעילים וגמלאים".

טוטאי. אשת חינוך וותיקה

מטעמה של טוטאי נמסר: "אווה בעברה מורה, מדריכה, מנהלת בבתי הספר מעיין שרה ודקל באשקלון ואילנות באשדוד, עורכת דין לענייני נוער בסיכון, חונכת ומכשירת מנהלים ומנהלות, ובעיקר תלמידה נצחית. אשת חזון ומעשה שהחינוך ועובדי ההוראה בעצמותיה ממש. מהנשים החזקות, הישרות והאמיצות שהכרתי בחיי. לביאה ולוחמת אמיתית וזו הדמות שעובדי ההוראה רוצים וחייבים בינם לבין המערכת. בנאמנות מוחלטת. עובדי ההוראה והגמלאים חייבים נציגה לוחמת, חייבים את אווה. אסור לפספס את ההזדמנות לקדם את עובדי ההוראה ואת מעמדם".

אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט


$(function(){setImageBanner('3eaaa010-9d71-4356-9558-c926de100146','/dyncontent/2021/11/28/6a00797d-1b2d-4bf8-b38d-f43b755f398e.jpg',13823,'',525,78,false,46617);}) אשקלונים - המקומון היומי של אשקלון באינטרנט
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה