לאורן נלך: קול קורא להנצחת נשים במרחב הציבורי

setImageBanner('fb2011ee-3fce-447a-b6e7-d0fa542a3a20','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.jpg',11576,'',525,78,false,46569);

בעיריית אשקלון קוראים לתושבים להמליץ לוועדת שמות על נשים שהשפיעו ותרמו תרומה משמעותית לעיר אשקלון ובכלל. סגנית ראש העיר והממונה על מעמד האישה, מיריי אלטיט: "על אף היותנו מחצית מהאוכלוסייה, הדבר אינו מתבטא באזכורן של הנשים במרחב הציבורי"

עיריית אשקלון, באמצעות פורום נשים אשקלון ובשיתוף המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה, פעלה בשבועות האחרונים לקידום קול קורא להנצחת נשים במרחב הציבורי ברחבי העיר. האמור הינו פועל יוצא של עבודת מטה של פורום הנשים, ראש העיר, תומר גלאם, וסגניתו, מיריי אלטיט שהוביל לקריאה לתושבי העיר להמליץ על נשים כדי להנציח את שמן ופועלן במרחב הציבורי.

את ההמלצות יש להעביר לוועדת השמות העירונית, כך, כאשר ועדת השמות תתכנס בפעם הבאה לקריאת שמות רחובות והנצחה, יהיו מונחות בפניה בקשות רבות יותר של שמות נשים משפיעות וראויות. קישור ישיר לטופס פנייה לוועדת שמות > https://bit.ly/2Hqvv5I

סגנית ראש העיר והממונה על קידום מעמד האישה, מיריי אלטיט: ״העיר אשקלון ומדינת ישראל התברכו בנשים משפיעות, נשים היסטוריות הראויות על פי כל קנה מידה להנצחה הזו. על אף היותנו מחצית מהאוכלוסייה, הדבר אינו מתבטא באיזכורן של הנשים במרחב הציבורי במידה בה מוזכרים הגברים. בנוסף לזה, אנחנו רוצות להנגיש את היוזמה לציבור הרחב, ולאפשר לנשים פניה קלה לעירייה על מנת להגיש הצעות לשמות במרחב הציבורי. אנחנו מעוניינות לתת כוח לנשים שגרות במקום, ולהפוך את תהליך ההצעה לנוח ואינטואיטיבי. ראש העיר תומר גלאם והנהלת העיר אשקלון רואים בהנצחת נשים במרחב הציבורי שיקוף וביטוי של מקומן של נשים ותרומתן לחברה ולמדינה״.

מיריי אלטיט | צילום: פרטי ״בדיוק לשם כך אנו מקימים בימים אלה מאגר של שמות נשים להנצחה", הוסיפה אלטיט. "אנו קוראים לתושבי אשקלון לצרף למאגר נשים מקבוצות אוכלוסיה ומתחומים מגוונים, מתקופות שונות ומקומות שונים. נשים משפיעות ומובילות מתחומי התרבות, המדע, התעשייה, החינוך, הספורט, הביטחון והקהילות השונות. יחד נמשיך ליזום, לבצע ולהשפיע לקידום מעמד האישה״.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה