הד"וח הנפוץ באכיפת הנחיות הקורונה: אי עטיית מסכות

setImageBanner('d8cb10c0-bce1-481e-a9bc-1f64cdf09001','/dyncontent/2020/9/30/0feabe6f-36ba-45c7-8e17-e5a5c2c056c7.jpg',11576,'',525,78,false,46569);

בניסיון לבלום את העלייה בתחלואה באשקלון, העירייה מגבירה את אכיפת ההנחיות. מאז הוכרזה העיר כאדומה, חולקו 1,076 דו"חות בעיקר בגין אי עטיית מסכות

אכיפת תקנות הקורונה | צילום: דוברות המשטרה

העלייה המתמדת בתחלואה הובילה להחלטה להגביר האכיפה בימים האחרונים. מאז הוכרזה אשקלון כעיר אדומה, לא נראתה פעילות אכיפה אגרסיבית ברחבי העיר ומוקדים רבים נותרו הומי אדם בניגוד להנחיות בהם גני שעשועים ופארקים. 

מהעירייה נמסר כי במסגרת הגברת פעולות האכיפה למניעת ההתפשטות מאז תחילת הסגר הכללי בערב יום הכיפורים ועד היום, נרשמו כ-150 דו"חות על ידי הפיקוח העירוני בגין אי עטיית מסכה. 

נציין כי מאז הכרזתה של העיר אשקלון כעיר אדומה ב-6.9, נרשמו בסך הכל 1,076 דו"חות, על ידי פקחי העירייה והשיטור העירוני שהוסמכו לכך, בגין אי עטיית מסכה, פתיחת עסק בניגוד לחוק והפרה של תנאי ה'תו סגול' לעסקים. 

כיום ישנם 1,047 חולים פעילים בעיר (6 מחצות). מספר גבוה מאוד של 101 חולים נוספו ביממה האחרונה ו-1,835 מבודדים (16 ביממה האחרונה). בסך הכל מאז פרוץ המגיפה חלו בעיר 3,541 תושבים, מתוכם החלימו 2,465 ולמרבה הצער נפטרו 29 תושבים, כאשר האחרון שבהם היה משה תורג'מן שנפטר בערב יום הכיפורים. 

בנוגע לפעולות נוספות לבלימת מקדם הפצת הנגיף בעיר, נמסר מהעירייה כי "העירייה ממשיכה בהסברה נרחבת וממוקדת למגזרים שונים. כך, למשל, נתלו כרזות בכניסות לכל בתי הכנסת בעיר ובלוחות מודעות האוסרים על תפילה בתוך המבנה במהלך ימי הסגר והופצו הודעות בקרב המתפללים באמצעות גבאי בתי הכנסת. כמו כן, יצאה העירייה בקמפיין דיגיטל ופרינט ייעודי לחג הסוכות תחת הכותרת 'חגגת יחד בסוכה? הצטרפתם לשרשרת ההדבקה' והופק סרטון שיעלה בערב החג ברשתות החברתיות ולמעשה ממחיש את החשיבות בהקפדה על ההנחיות בתקופה זו, למרות הקושי, וזאת כדי שנוכל לחגוג יחד בהמשך. נוסיף כי סיירת ההסברה הממונעת העירונית ממשיכה בפעילותה היומית בכל רחבי העיר עם מערכת הכורזת "אשקלון אדומה או ירוקה, זה בידיים שלך". 

עוד מציינים בעירייה כי במקביל לכל אלו, בהתאם להנחיית ראש העיר, העירייה באמצעות אגף הרווחה ועובדי העירייה, ממשיכה לשמור על קשר טלפוני שוטף עם מאות החולים והמבודדים, במטרה לשאול לשלומם ולעמוד מקרוב אחר צורכיהם בימים אלו. 

ראש העיר, תומר גלאם: "ברור לנו כי המאבק במגיפת הקורונה מחייב פעולה המשלבת הסברה, אכיפה וכמובן אחריות אישית של התושבים. עיריית אשקלון מבצעת פעילות הסברה נרחבת בכל רחבי העיר מאז פרצה המגיפה, אנו ממקדים מאמצים באכיפה שאינה מתפשרת, וכן חידשנו את פעילות מתחם בדיקות הקורונה בעיר כדי לקטוע שרשראות הדבקה. אני מאמין שרצף הפעולות הללו, לצד אחריות אישית מצד התושבים, יסייעו לנו לצמצם את מימדי התחלואה בעיר ולעצור את התפשטות הנגיף". 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה