אם אתם שוקלים להתקין פרקטים בתוך הבית, חשוב שתדעו שזוהי בהחלט מגמה הולכת וגוברת בעיצוב בתים אך מומלץ להבין היטב את התחום, בכדי לבחור סוג פרקט שיענה על הצרכים שלכם ויתאים לכם באופן ספציפי. הטווח של המחירים בתחום הוא איננו בשמיים, גם כאשר מדובר בפרקטים מעץ שנחשבו בעבר ליקרים עד מאוד. היכולת לגוון את מראה רצפה בבית היא הדבר שקוסם לרבים, לכן אין ספק שהפרקטים נמצאים כאן כדי להישאר. איך תבחרו אותם נכון?

כיצד פרקטים הפכו להיות הבחירה המועדפת עבור בתים לאחר שיפוץ?

עבור מי שאיננו בונה בית חדש, אלא משפץ בית קיים – ישנו המבנה הנוכחי של הבית שעמו צריך "לעבוד". בהתאם לתקציב ולצורך הייחודי, ניתן להתאים תוכנית שיפוצים לכל דירה וכאן היתרון הגדול של פרקטים לעומת ריצוף מחדש. שימוש בפרקטים, בין אם למינציה או עץ, הוא דבר שקל לבצע ולמעשה בתוך ימים ספורים – כל הבית יכול להיות מרוצף בפרקט.

פרקטים יכולים להעניק מראה מחודש לחדר, בתוך זמן קצר. מי שמעוניין לרענן את מראה הרצפות הישנות, אשר שום חומר ניקוי או פוליש כבר לא עוזר להן, לא מחויב להוציא אותן מהיסוד ו"להפוך" את הבית, או להיכנס להוצאות בלתי נגמרות ולפרויקט שייערך זמן רב: הפרקט מאפשר הנחת רצפה חדשה על הרצפה הקיימת, כאשר המראה המתקבל הוא חדש לגמרי, "נקי" מבחינה עיצובית וכזה שיכול להחזיק מעמד במיטבו לאורך שנים – תוך תחזוקה מותאמת ונכונה, כמובן.

התכונות הללו, כמו גם האופציה לבחור היכן לשלב פרקט והיכן לא – בהתאם למה שהדיירים זקוקים, רוצים ויכולים לשלם – אלו הדברים שגרמו לכך שבכל הנוגע לשיפוץ בימינו, פרקטים הם בחירה שכיחה אשר רבים רואים בה פתרון נהדר לחידוש הבית.

האם רצפת פרקט על כל סוגיה יכולה להתאים גם עבור בתים חדשים?

אם אתם נמצאים בשלב ראשוני של תכנון ובניית בית חדש לגמרי, האופציות קצת יותר פתוחות עבורכם. בכל מקרה חשוב שלא תתפשרו באשר לאיכות חומרי הגלם שהפועלים ישתמשו בהם, לכן מוטב לקבל ייעוץ מבעלי מקצוע מוסמכים ומחברה המתמחה במכירת פרקטים מסוגים שונים. עשו קצת "מחקר" באשר לסוגי הפרקטים השונים הקיימים, הבינו אם אתם מעדיפים פרקט עשוי עץ או שאולי פרקט למינציה ובקשו לראות דוגמאות. הבינו כי הרצפה של הבית, מהווה את הרקע לשאר חלקיו וכאשר אתם בוחרים גוון כהה או בהיר – יש לכך השפעה על עיצוב הבית כולו. בדקו כמה עשוי לעלות לכם חדר עם פרקט לעומת שלושה חדרים, כך תוכלו להחליט האם התקציב העומד לרשותכם אכן מכסה את כל הפרוייקט או שאולי עדיף להסתפק במועט בהתחלה.

כך או כך, גם אם בחרתם לשים פרקט רק בחדר אחד, זכרו כי בהמשך תוכלו לשלבו גם בחדרים נוספים וללא מאמץ או מחיר מנופח מדי מבחינתכם.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח