מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, מד"א 

טרגדיה הבוקר (רביעי) בגן ילדים באשקלון. דנה בן זינו, גננת כבת 29, התמוטטה ומותה נקבע במקום. 

סמוך לשעה 10:30 התקבלה הודעה על גננת שהתמוטטה בגן הילדים בו היא לימדה. על אף מאמצי החייאה למרבה הצער מותה נקבע במקום. 

הורים לילדים הלומדים בגני מטר בו אירעה הטרגדיה קיבלו את ההודעה הבאה: "להורים שלום. אנו רוצים לשתף אותכם על מנת שלא תהיו ניזונים משמועות, הגיעה היום גננת ממלאת מקום, לא חשה בטוב והתמוטטה. למקום הוזעק אמבולנס וטיפול נמרץ על מנת לתת לה טיפול ראשוני אך ללא הצלחה לצערנו.  הילדים בטוחים בתוך הגנים ולא צפו בהמולה. משרד החינוך בקשר עם הצוות החינוכי על מנת לשלוח סיוע רגשי לפי הצורך. הימנעו מלהטריד טלפונית את הצוות החינוכי על מנת שיהיו עם הילדים. הילדים בסדר ובטוחים".

פראמדיק מד״א ישראל בן יהודה, סיפר: “כשנכנסו לגן הילדים מצאנו אישה כבת 29 שכובה על הרצפה, היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. התחלנו מיד בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות, ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור. בתחילת הטיפול אחת הגננות העבירה את הילדים שהיו במקום לגן סמוך. לצערנו, בתום מאמצים ממושכים נאלצנו לקבוע את מותה״.

מעיריית אשקלון נמסר כי צוות פסיכולוגים וגורמי מקצוע מטעם מינהל חינוך בעיריית אשקלון נמצאים במקום ומעניקים ליווי ותמיכה לצוות החינוכי, להורים ולילדים במקום. 

ראש העיר, תומר גלאם: "קיבלנו בתדהמה את הידיעה הקשה על פטירתה בטרם עת של הגננת, זכרה לברכה. הפתאומיות שבה זה קרה, היא טרגדיה של ממש וכולנו כואבים ומזועזעים מכך. צוותים מטעם העירייה נמצאים בגן על מנת לתמוך בילדים ובצוות החינוכי. אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחה היקרה, שלא תדעו עוד צער ומן השמיים תנוחמו. עיריית אשקלון תציע למשפחה את כל הסיוע הדרוש בשעה קשה זו".