מערכת אשקלונים | צילום: דוברות עיריית אשקלון, פתיחת שנת הלימודים הקודמת 

החופש הגדול הסתיים ואת מקומו תתפוס שנת הלימודים החדשה, את הכיסאות בחוף הים יחליפו כיסאות התלמידים, את הנוף של הבריכה יחליף לוח המורה ואת הקייטנות יחליפו הצהרונים. כל זה קורה היום, יום ראשון ה-01.09.19, עבור 31,051 תלמידים שיעשו את דרכם לבתי הספר והגנים ברחבי העיר. ל-2,500 מהם, שעולים לכיתה א', תהיה זו הפעם הראשונה והמרגשת.

באשקלון יפעלו 35 בתי ספר יסודיים, 17 בתי ספר על יסודיים, 273 גנים עירוניים, גנים מוכרים שאינם רשמיים, תאגידים וגני חינוך מיוחד. השנה מספר התלמידים בכיתות יעמוד על ממוצע של 29.5 תלמידים בכיתה בבתי הספר היסודיים ו-31 ילדים בכיתות בגני הילדים.

לצד ההשקעה בתשתיות, הצטיידות ומבנים, במינהל החינוך שוקדים על הפעלתן של תוכניות פדגוגיות מתקדמות ופורצות דרך שנכללות בתוכנית הלימודים ומספקות תוכן לימודי משלים.

'מה עוזר כשקשה לי' – תכנית חינוכית רגשית ותפקודית עימה נפגשים ילדי הגן ומפתחת בהם תעצומות נפש שיסייעו להם להתמודד עם תסכולי היומיום, פחדים וכעסים ובכך לא רק ללמדם מיומנויות אלא להכינם לחיים. התכנית באמצעות תיאטרון בובות וסיפורים מעניקה כלים יישומים ופשוטים לילדים , הצוותים החינוכיים והורי הילדים.