חברות ODT (ראשי תיבות של Out Doors Training), אשר מציעות פעילויות בחיק הטבע לעובדים ולקבוצות אחרות, החלו לפעול בשנות ה-80 של המאה ה-20 במטרה להתמקד בפיתוח רוח הצוות בקרב מנהלים ועובדים. בשנות ה-90  הופיע ה-ODT כאחד הרעיונות הנהדרים של המחלקות למשאבי אנוש בארגונים השונים. זאת משום שפעילות שכזו מבטיחה חוויה אדירה כשהיא משלבת בין חוויה מעשית לבין האימון וההכשרה המקובלים, וכוללת גם פעילות גופנית מאתגרת אך בטוחה.

דוגמאות לרעיונות לימי כיף אשר כוללים פעילויות כגון:

להעניק תשומת לב לצוות העובדים

אבן דרך רצינית בבניית הצלחת הארגון בטווח הקצר ובטווח הארוך, היא היכולת ליצור עבודת צוות יוצאת דופן באיכותה. יחד עם זאת, יצירת צוות מלוכד עשויה להיות מאתגרת, ולו רק בשל הבעיות הרבות שהצוות מתמודד איתן בדרך כלל, כגון:

כדי למצוא את האיזון בין האתגרים המשותפים, הצוות חייב לקבל הזדמנות לפתח את היכולות שלו, לטפל בבעיות הצוות החשובות ולגלות דרכים לשמירה על רמת ביצועים גבוהה.

אחת הדרכים היצירתיות והחוויות לעשות זאת, היא להוציא את כל חברי הצוות ליום כייף מחוץ למשרד, אשר מטרתו היא גם כייף, שעשוע וצחוקים, אבל, בסופו של דבר, גם יצירת לכידות ותחושה של כולם בשביל אחד, ואחד בשביל כולם.

היתרונות של יום כייף מחוץ למשרד

יום כייף יכול לסייע לארגון במספר דרכים:

מה צריך לקחת בחשבון כשקובעים יום כיף?

ליום כייף מחוץ למשרד ובעיקר לפעילות אתגרית, יש גם כמה חסרונות. חשוב מאוד לא להתעלם מהם ולהתמודד איתם עוד לפני היציאה לשטח. כל אלה, על מנת להבטיח הנאה אמתית ומלאה של כל העובדים שיוצאים ליום הכייף שארגנתם להם.

המאמר נכתב באדיבות קבוצת אתגרים

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח