אשקלון היא לא רק העיר המערבית בישראל אלא גם מוקד עלייה לרגל עבור הורים לילדים, זוגות מאוהבים ומבוגרים בגיל הזהב. אז מה עושים באשקלון ואיפה מעבירים את סוף השבוע הקרוב? קבלו כמה הצעות

אשקלון היא בהחלט עיר מפתיעה בכל הנוגע לאטרקציות ופעילויות. קודם כל, המיקום הגיאוגרפי הייחודי של אשקלון הופך אותה למוקד תיירותי מהמעלה הראשונה. אשקלון היא כידוע העיר המערבית ביותר במדינת ישראל וחוף הים שלה מושך תשומת לב גם בהשוואה לערי גוש דן והמרכז.

בנוסף, אשקלון מציעה אפשרויות בילוי לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים והיא ממשיכה להישאר אטרקטיבית בסופי שבוע ושבתות. מחפשים גם אתם מה לעשות בעיר? הנה כמה הצעות:

1. ארוחת ערב קלילה

את סוף השבוע הישראלי נהוג בין היתר לציין באמצעות ארוחה במסעדה. בהקשר הזה, היתרון של אשקלון הוא שיש בה מסעדות גורמה יקרות לצד בתי קפה קלילים ומרכזי קניות שוקקים. כמו כן, פיצריות באשקלון יתאימו למי שמגיע אליה בהתראה קצרה ומחפש פתרון קולינרי לילדים ויש גם מסעדות ששוכנות ממש על חוף זיקים ופתוחות לכל אורך הקיץ.

2. הליכה על חוף הים והטיילת

שבעתם מארוחת הערב? כדאי לצאת להליכה רגלית על חוף הים של אשקלון ולנצל את האווירה הנעימה סביב הטיילת. רצועת החוף של אשקלון משתרעת על פני 12 קילומטרים ועד שלא תעלו עליה לא באמת תבינו במה מדובר. בין לבין, מומלץ לעצור למנוחה באחד הספסלים שפזורים לאורך הטיילת או להצטלם על רקע הנוף.

3. גן שעוני השמש

ביום שבת בבוקר תוכלו להגיע לגן שעוני השמש שממוקם בגן צ'יצ'ק באשקלון. הגן קרוי על שמו של פסל מאת האמן הישראלי יגאל תומרקין והוא מעורר השראה גם בעיני מי שלא מכיר את רפרטואר העבודות שלו. בנוסף, כדאי לדעת שכל האלמנטים בגן שעוני השמש מתוכננים כך שאור השמש המשתנה ישפיע עליהם. התוצאה היא סוג של שעון שמש מיוחד ומקום שבו הורים וילדים יכולים לצבור חוויות משותפות.

4. גן לאומי אשקלון

אף רשימת אטרקציות באשקלון לא יכולה להיות שלמה בלי הגן הלאומי. הגן שוכן על רכס כורכר בדרום-מערבה של אשקלון, הוא מתוחזק ברמה גבוהה ולאורך השנה יש בו פעילויות לכל המשפחה. מבחינה היסטורית, גן לאומי אשקלון גם כולל שרידים של שמונה עמים ובהם כנענים, פלשתים, פיניקים ועוד.

5. יער יד מרדכי

אמנם לא מדובר באטרקציה שנמצאת בעיר אשקלון אלא במושב הקרוב יד מרדכי, אבל מומלץ לבקר בה יחד עם הילדים ולהתחבר מקרוב לשורשים. את היער נטעה קק"ל כבר בשנות ה-50 של המאה הקודמת ועד היום הוא מהווה נקודה נוחה לבילוי בזכות פינות ישיבה, אקליפטוסים, אורנים ועצי חרוב שמטילים צל מושלם לפיקניק ספונטני בטבע.