מזרן איכותי הוא בסיס לשינה איכותית ובהתאם לאיכות חיים טובה יותר – שכן לשינה תפקיד חיוני בתחזוקת הגוף ובמתן זמן גם לנפש להירגע מכל טרדות היומיום. בהתאם חשוב מאוד לבחור מזרן משובח של חברה מובילה, וחשוב לא פחות לשמור עליו על-מנת שהוא ישמור על האיכות שלו לאורך שנים רבות.

א. להפוך את המזרן

הטיפ הראשון הוא גם הפשוט ביותר: אחת לחצי שנה כדאי להפוך את המזרן. עצה זו תקפה גם למזרנים רכים וגם למזרנים קשים, ואם תקפידו ליישם אותה גם תיהנו משינה טובה יותר וגם תאריכו את תוחלת החיים של המזרן, דבר שיש בו מן הסתם גם תועלת כלכלית. שימו לב – ישנם מזרנים ספציפיים שאותם אסור להפוך, ולכן חשוב לקבל הנחיות מדויקות כשקונים מזרן וגם לקרוא את התווית שעליו.

ב. אוורור

עוד פעולה חשובה היא להעניק למזרן חופשה של לילה או שניים אחת לשנה. כמעט כל אחד מאיתנו יוצא לחופשה בתדירות כזו או אחרת, ואת ההזדמנות הזו אפשר לנצל לטובת הנחת המזרן במקום שיהיה חשוף לקרני השמש – כך שהוא יזכה לאוורור הנחוץ לו. במידה ואתם לא מתכוונים לצאת לחופשה בקרוב, תוכלו פשוט להניח את המזרן מוקדם בבוקר במקום שאליו מגיעה השמש ולהשאירו עד הערב.

ג. מגן מזרן

לא רבים בכלל יודעים שקיים מוצר שתכליתו היא להגן על המזרן – אבל הוא קיים, והוא אכן ממלא את הייעוד שלו ומאריך במידה ניכרת את חיי המזרן. מגן מזרן גם מונע כתמים, חדירת אבק, קרדית האבק ועוד מזיקים.

ד. שאיבה

גם אל תוך המזרן עלול להיכנס אבק ואיתו גם קרדית האבק. הפתרון, כמו בכל מקום אחר בבית, הוא שימוש בשואב אבק – אבל כשעושים זאת חשוב מאוד להקפיד על התנהלות מושכלת כדי לא להזיק למזרן בזמן שמסלקים ממנו את האבק. בהתאם יש להשתמש במברשת רכה בשואב ולשמור על מרחק מינימלי בינו לבין המזרן. כששואבים אבק חשוב להגיע לכל פינה, ולכן יש לבצע את הפעולה ביסודיות ועם מלוא תשומת הלב.

ה. בלי קפיצות

אמנם מזרנים מודרניים הם חזקים מאוד, וקפיצה על מזרן היא חוויה שיכולה להיות מלהיבה מאוד (ובמיוחד לילדים), אבל הפעלת כוח רב בבת אחת על נקודה מסוימת במזרן עלולה להזיק לו ולקצר את תוחלת החיים שלו – ולכן כדאי להימנע מכך.

ו. בלי רטיבות

גורם נוסף שעלול לקצר את תוחלת החיים של המזרן הוא רטיבות, ועל כן חשוב לשמור על המזרן יבש. מגן מזרן הוא אמצעי אחד, ובנוסף מומלצת תשומת לב לנושא ולמשל לא לשתות כששוכבים על המזרן – שכן לחות ורטיבות הן מצע אופטימלי לחיידקים ולעובש.

ז. הנחה על משטח מלא

מזרן שמונח על משטח שבנוי מסליידים עלול לקבל את צורת הסליידים, ועל כן ההמלצה היא להניח את המזרן על משטח מלא וחזק.

בנוסף לכל העצות הנ"ל מומלץ כאמור לרכוש אך ורק פריטים איכותיים דוגמת מזרני פולירון – וכך ליהנות ממקסימום איכות בשינה לאורך זמן רב.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח