קרדיט לתמונה: storyblocks

כשלימדנו אותם לרכב על אופניים, דאגנו לחבר שני גלגלים נוספים כדי שיהיו להם לעזר. רצינו לוודא שהם יציבים, למנוע נפילות ולהבטיח את שלומם. מאז עברו כמה שנים והגיע הזמן להיפטר מצמד גלגלי העזר, וללמד אותם לשמור על שיווי המשקל בעצמם. איך בדיוק עושים את זה, זה כבר סיפור אחר.

תרגלו שיווי משקל לפני הכל

ילד שהתרגל לרכב על אופניים עם גלגלי עזר הוא ילד שרגיל להיות יציב מאוד על האופניים, והוא ממש לא מתאמץ למען המשימה הזו. עכשיו, כשאתם מנתקים את הגלגלים הנוספים הגיע הזמן לתרגל איתו שיווי משקל. התחילו משיווי משקל בפרקי זמן מאוד, של כמה שניות. אם הוא יצליח גם הוא יידע שהוא יכול, ולאט לאט יחליט להאריך את הזמן, עד שיוכל לרכב ללא גלגלי עזר בכלל.

מידע נוסף תמצאו במאמר המקצועי שפורסם באתר חברת מצמן את מרוץ.

הישארו במקום בטוח

בפעם הראשונה, ואם צריך גם בפעמים הבאות, אפשרו לילד לרכב כשאתם לצדו. נכון, אתם צריכים להפגין קצת כושר גופני, אבל כשהילד יודע שאתם לצדו, מוכנים להגן עליו אם ייפול, הוא ירכב בתחושת ביטחון רבה יותר. הוא גם ירצה לעורר בכם גאווה, ואתם יכולים להיות בטוחים שמהר מאוד הוא ישאיר אתכם מאחור וירכב בבטחה. דרך אגב, אל תנסו להפתיע אותו ואל תתחכמו. אם הוא רוצה אתכם קרובים הוא עדיין לא בטוח בעצמו. הישארו קרובים אליו אם זה מה שהוא מבקש, ואל תיעלמו לו.

אביזרי בטיחות

דרך טובה נוספת ליצור תחושת ביטחון מוגברת היא באמצעות אביזרי בטיחות. האביזרים הללו נחוצים בכל מקרה, אבל ברכיבה הראשונה של הילד ללא פיקוח שלכם, הוא זקוק להם עוד יותר. קסדה, מגני ברכיים וידיים, וכל פריט אחר שיספק לו תחושת הגנה מרבית, זה בדיוק מה שיאפשר לו לצאת לדרך בתחושה שגם אם ייפול, יש לו הגנה. יהיה לו קל יותר לקום על הרגליים ולעלות שוב על האופניים, עד שיצליח.

בחרו את האופניים הנכונים

אין ספק שהאופניים עצמם משחקים תפקיד חשוב מאוד. אם הם לא מתאימים לו שום דבר לא באמת יעבוד. ודאו שהוא מסוגל לגעת עם הרגליים על הקרקע גם כשהוא יושב, שהוא מגיע לפדלים בקלות, ושידית האחיזה נוחה. עם אופניים מתאימים, עם התמיכה שלכם ועם ציוד בטיחות, יש לו את כל מה שהוא צריך כדי לעמוד במשימה, ולעשות את זה בדיוק כמו הגדולים.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח