היום חסכון באנרגיה כבר לא נחשב ליעד קשה להשגה בתחומים רבים. המודעות הרבה לשמירה על כדור הארץ שלנו, פתחה תודעה רחבה בקרב כל האוכלוסייה וברוב המדינות בעולם ומייצרת כל העת מוצרים שמטרתם חסכון באנרגיה. חברות רבות, במסגרת המאמץ לקידום של בנייה ירוקה ובנייה שאינה פוגעת בסביבה, יוזמות פתרונות ירוקים כמו מערכות אלומיניום וקירות מסך שעובדים לפי תקנים של מערכת בנייה ירוקה, בנייה קלה ושימוש במוצרים ירוקים וחסכוניים.

כמו כן, כל חברה שמייצרת מוצר חדש תחשוב לפני הכל כיצד המוצר שלה עשוי לחסוך באנרגיה ובחשמל או כיצד המוצר יכול להיעזר במקורות אנרגיה טבעיים ועוד. מדובר בהחלט בנושא שהוא פופולרי ונמצא על סדר היום בעשור האחרון בכל גוף ממשלתי וארגוני, זאת בכדי ליצור הרבה כלים ורעיונות חדשים ומציאות חדשה שמאמצת את הדרישה לחסוך באנרגיה.

הסיבה העיקרית לחסוך באנרגיה                                                                           
הסיבה הכי חשובה לחסכון של אנרגיה היא הקשר בין האנרגיה לסביבתנו הקיומית. מקורות רבים שצורכים הרבה חומרים מזהמים כמו בנזין ודלק של מכוניות, מסוגלים להקטין על ידי חסכון באנרגיה, את הזיהום הסביבתי שבאופן ישיר משפיע על הבריאות והתחלואה. הנזק הוא גדול ובר השפעה על כדור הארץ בצריכה של אנרגיה, והנזק מגיע ישירות לאוויר אותו אנו נושמים, לכל הצמחייה בעולם, לחי וכל פרט אחר שהוא מהותי על כדור הארץ שלנו.  

תחומי חיים בהם ניתן לחסוך באנרגיה                                                                          
כל חיסכון אנרגיה תהייה לו השפעה ישירה על תחום מסוים בחיים שלנו. לכן יש צורך גדול להנחיל בבני האדם את תפיסת העולם החדשה של הרגלי צריכת אנרגיה מוקטנים, כך זה יבוא לידי ביטוי בכל מקום בו נחייה, בסביבת העבודה שלנו, בבחירה של כלי הרכב שלנו, כמו רכבים חוסכים אנרגיה, ברכישה של מוצרים לבית שלנו ועוד. בכל רכישה שנבצע אנחנו צריכים לקחת בחשבון את האלמנט שהוא חסכון בחשמל וחסכון באנרגיה. רכישה של מקרן מסך טלוויזיה, מחשב, מקרר חדש, מזגן ועוד, מדובר ברכישה של מוצרים חשמליים שהיום ניתן למצוא רבים מהם עם מנגנונים חסכוניים. בחירה בכלי רכב שהם חסכוניים הרבה יותר ולא דורשים צריכת דלק מרובה. נוכל גם לבחור לרכב יותר על אופניים לעבודה או לגן של הילדים, ללכת ברגל ולהשריש מודעות בריאה יותר לסביבה הקרובה לנו.

תאורה חסכונית באנרגיה                                                                                         
בכל מה שקשור לתאורה בבית ניתן היום להקטין בצורה משמעותית את הצריכה בחשמל על ידי נורות חסכוניות, גם בבית וגם מחוץ לבית, בגינה שלנו. גם עיצוב בית שמנצל את האור הטבעי ובנוי בצורה שמאפשרת חדירה של אור טבעי מבחוץ הוא בימינו שיקול אדריכלי נפוץ.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח