מה לעשות, ולרובינו יש אסוציאציות בכלל לא נעימות מחדר הטיפולים של רופא השיניים. רעש המכונות, ואפילו המראה של כורסת הטיפולים, מעלה אצל חלקנו הגדול חששות ופחדים, מתח ולחצים, וגורם לאנשים להירתע אפילו מהטיפול התקופתי החיוני ששומר על הפה שלנו בריא לשנים ארוכות. הרדמה מלאה בטיפול השיניים באה לפתו בדיוק בעיה זו של לחץ, סטרס, מתח וחרדה, ולאפשר למטופל להיכנס לטיפול הכה חשוב בשלווה גמורה תחת שינה עמוקה ללא אפשרות לחוש כל כאב.

הכאב שלנו הוא תגובה חשובה. כאב הוא הדרך של הגוף להודיע למוח, או יותר נכון למוח להודיע לתודעה שלנו שמשהו לא בסדר. וכמובן, כאשר רופא השיניים מחדיר מחט או חותך בלהב חדה חתך בחניכיים, מערכת העצבים תזהה, ובצדק, שמשהו לא בסדר. הגוף שלנו פשוט ופרימיטיבי, ולא יודע שמדובר בהליך כירורגי שאנו עושים ברצון בכדי למנוע סיבוכים, כאבים, אובדן שיניים ואובדן הון עתק בטיפולים עתידיים. ובכל זאת, מה לעשות, אנו זקוקים לטיפולים אלו בדיוק בגלל הסיבות הנ"ל.

בוחרים בטיפול שיניים בהרדמה מלאה, וישנים בבטחה

למה זה טוב לנו? החרדה של המטופל על כורסת הטיפול יוצרת לא רק מתח רגשי ונפשי, ומעלה את רמת הסבל והכאב שלנו, אלא יוצרת אי-נוחות ואי-יעילות יחסי אצל הרופא המטפל. דבר זה לא מאוד משמעותי כאשר מדובר בטיפולים פשוטים כמו ניקוי האבנית מהשן, אך מה בנוגע לטיפולי שיניים מורכבים ולהליכים כירורגיים בעומק הפה והלסת?

הליכים רפואיים מורכבים ועמוקים כמו עקירה כירורגית דורשים הרבה סבלנות ודיוק, ועבודה עדינה לצד כוח גס, שילוב שדורש ניסיון מצד המטפל, ושלווה מסוימת מצד המטופל. הרדמה ואלחוש מקומיים מספיקים במקרים רבים, בעיקר במקרים אלו בהם המטופל הוא אדם רגוע מאוד שאינו חווה פחד ממחטים או מהליכים שכאלו, אך מה לגבי שאר האנשים? (שהם, דרך אגב, הרוב.)

הרדמה מלאה להליך כירורגי מוצלח

הליך כירורגי מוצלח ואף מושלם נשען על ידע טכני מעולה של הרופא המנתח, ידיים טובות עם יכולות דיוק מרביות, אך גם ברוגע של המטופל. לא משנה כמה יציב המנתח, עד כמה הוא ניתח והבין את חלל הפה, ועד כמה מתוחכם ומדויק ציוד העבודה שלו - אם המטופל נע ונד באי שקט ומזיז את פיו, את פניו ואת הלסת, הניתוח יהיה מאתגר יותר, קשה יותר למנתח, ומורכב יותר למטופל עצמו.

הרדמה מלאה מאפשרת לכם לישון בשקט דרך הטיפולים המורכבים ביותר, כולל עקירה כירורגית,, ובו זמנית מאפשרת למטפל שלכם לגשת למקומות המאתגרים ביותר ללא התנגדות הנובעת מפחד ורפלקסים של הגוף, מה שאומר שהחיתוך יהיה מדויק וללא הפרעות, וההחלמה מטיפול השיניים בהרדמה מלאה תהיה טובה הרבה יותר.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח