מערכת אשקלונים | צילום: מתוך הקונצרט 

חברי ארגון הגמלאים העירוני כבר מזמן הוכתרו כ"גמלאים חסרי מנוח". מגוון הפעילויות בארגון בראשותה של שרה זכריה, מוציא את גמלאי העיר לחוגי העשרה, מכללות לימוד, טיולים ועוד. חלק מהפעילויות העשירות לש הארגון עוסקות בקידום מקהלות גמלאים כאשר 'מקהלת הצעירים' היא ללא ספק פרויקט הדגל בתחום זה.

המקהלה פועלת מזה השנה השנייה ומקיימת מפגשים אחת לשבוע בקונסרבטוריון העירוני באשקלון. המנהלת המוזיקלית והמנצחת של המקהלה היא יהלה לחמיש שהכינה במרץ את חברי המקהלה לקראת הקונצרט החצי שנתי שהתקיים ביום ראשון השבוע לעיני בני משפחה, חברים וחברי הארגון.

"זוהי השנה השנייה שהמקהלה פועלת וזה כיף גדול", אומרת יהלה לחמיש. "יש שיתוף פעולה מופלא בין הקונסרבטוריון לבין הארגון בראשותה של שרה זכריה כמובן שמשקיעה בפרויקט ותמיד מכבדת בנוכחותה בקונצרטים – דבר שחשוב לנו מאוד ולא מובן מאליו. הגמלאים משקיעים המון, מתאמנים ועושים חזרות באמת כמו צעירים מלאי אנרגיות. הרפרטואר משלב בין שירים ישראלים מכל הזמנים כמו: הבאנו שלום עליכם, עושה שלום במרומיו לבין שירים ישראליים יותר עכשוויים כמו שירים של עידן רייכל ואמיר דדון, שלומי שבת, אחינועם ניני ועוד. שרנו בקונצרט תשעה שירים ביניהם  שתי  גרסאות לשיר 'ממעמקים'. הייתה התרגשות שיא, כולם עלו על הבמה עם ניצוץ בעיניים כאילו זאת הייתה הפעם הראשונה שלהם על הבמה".

אחת הזמרות במקהלה, שרה בוכניק, מספרת על החברות במקהלה: "אנחנו אנשים מבוגרים שתמיד אהבנו לשיר ומצאנו את המקום שאנחנו יכולים גם להיות גמישים וגם לשלב הנאה נהדרת. חברי המקהלה מגובשים מאוד והפכנו חברים טובים. יהלה מקבלת כל  אחת ואחד בכבוד ובאהבה וברצון להכיל אותו. היא נותנת לנו אפשרות להמשיך לשיר ממקום של כיף והנאה. אנחנו מתקדמים משנה לשנה, שרנו בקונצרט שירים קשים יותר מבעבר ועמדנו במשימה די בכבוד. אני מודה לשרה זכריה על היוזמה המופלאה שלה, האישה הזאת היא בולדוזר שכל הסופרלטיבים לא יספיקו לה. היא תופעה חד פעמית ורב מעשית, התסכול היחיד איתה הוא שאי אפשר להספיק את כל הפעילויות המדהימות שהיא עושה לנו".

יו"ר ארגון הגמלאים העירוני וחברת המועצה, שרה זכריה, הגיעה לכבד בנוכחותה בקונצרט ונהנתה מכל רגע. "מקהלת הצעירים ללא ספק כשמה כן היא. חברי הארגון הפגינו יכולות שירה ואנרגיות מדהימות על הבמה ואני בהחלט גאה בחבריי שעושים חיל בפרויקט זה. לראות את איכות חיי הגמלאים בעיר אשקלון משתפרת מיום ליום זה פשוט תחושת סיפוק אדירה. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ואמשיך כמו תמיד לפעול למען העשרת עולמם התרבותי של חברי הארגון".