מערכת אשקלונים | צילום: באדיבות בית הספר, מתוך הפעילות 

כמה פעמים אנו חושבים שאנשים כבר לא מדברים והעיניים צמודות למסכים? כמה פעמים אנו מסתכלים על ילדינו ומרגישים פספוס כי גם הם צמודים לניידים או למסכי המחשב? ועם יד על הלב, כמה פעמים אנחנו מדברים עם ילדינו, ולא מקשיבים להם, ומה שמעניין אותנו באמת זה מה רשום על מסך הסמראטפון, איזו הודעה חדשה ממתינה לי, או מה קורה באתר כזה או אחר? לצערנו רובנו הגדול, אנחנו וגם ילדינו, יכולים בהחלט לענות בחיוב על אותן השאלות. 

בבית ספר "ארלוזורוב" החליטו לאחרונה לנסות ולשנות את המציאות. בהשראת הקמפיין החדש של משרד התחבורה "תסתכלו לי בעיניים", החליט צוות בית הספר לקחת את אותו הסלוגן ולהסביר לתלמידים, כי שיחה אמתית אינה מתבצעת על גבי המסכים אלא כשמביטים זה לזה בעיניים. 

בבית הספר החלו בשיעורים מיוחדים ללמד את התלמידים את המפתחות לשיחה טובה:  מסתובבים ומביטים בחבר כאשר אנחנו מדברים, מקשיבים היטב לדברי החבר, מעודדים את החבר לדבר, מתייחסים לרגשותיו ושואלים אותו שאלות, וכשמגיע תורנו אנחנו מגיבים לדברים שאמר החבר.
בנוסף מלמדים  אותם מילים חדשות שמעשירות את אוצר המילים שלהם, קוראים להם ספרים רבים ובעקבות הקריאה מנהלים דיונים מעמיקים ואיכותיים.  

 "בארלוזורוב מלמדים כמובן  גם לקרוא ולכתוב, אך עושים זאת בדרכים יצירתיות, חווייתיות ומהנות. התלמידים לומדים בשמחה ובהנאה בסביבה לימודית ייחודית", התייחסה לנושא מנהלת בית הספר רונית לוגסי ."בכיתות יש פינת מליאה, ספריות כיתתיות בהן מגוון של ספרים ופינה מיוחדת לקידום אישי של תלמידים. צוות בית הספר מאמין כי בוגר "ארלוזורוב" צריך להיות תלמיד ערכי ובעל ידע עולם נרחב ומאמין בכל תלמיד הבא בשעריו".

יצוין כי הפעילות מתבצעת בשיתוף עם המרכז לחדשנות בחינוך,  הפועל בבית ספר זו השנה השלישית ומסייע בהטמעת שיטות לימוד עדכניות ואיכותיות.