על פניו, נדמה שזו שאלה מגוחכת. הרי ברור לכולם למה חשוב לשמרו על משרד נקי, כדי שלא יהיה מלוכלך, נכון? ובכן. ברור, אבל יש יותר מזה. גם אם תגידו רק בשביל הבריאות – עדיין יהיו תשובות נוספות שמצדיקות ניקיון משרד באופן ייסודי על בסיס קבוע. נפרט עבורכם עכשיו את חשיבות השמירה על ניקיון המשרד.

יתרונות בשמירה על משר נקי

עובדים שמחים יותר – בין אם העובדים מודעים לכך ובין אם לא, סביבת העבודה משפיעה עליהם בצורה מאוד בולטת כמעט בכל קנה מידה. סביבת עבודה נקיה עוזרת לעובדים להיות שמחים יותר גם אם הם לא מודעים לכך. מצב הרוח שלנו מושפע מהסביבה בהרבה היבטים, הניקיון הוא אחד מהם.

עובדים יעילים יותר – מחקרים מוכיחים שתפוקת העבודה במשרד נקי ומסודר היא טובה יותר מאשר במקומות בהם לא מקפידים על הניקיון. כשעובדים נמצאים בסביבה מלוכלכת ו'דכאונית' הם עובדים פחות טוב מבלי לשים לב. כשהעובדים מרוצים יותר (על כך נדבר בהמשך) המוטיבציה לעבדוה עולה והם עובדים טוב יותר ולכן העסק ירוויח יותר.

עובדים בריאים יותר – ההסבר של למה זה חשוב שהעובדים יהיו בריאים הוא ברור מאליו. בוס צריך לדאוג לעובדים שלו, אבל מעבר לכך יש גם יתרון אחר ונסתר מהעין. סביבת עבודה מלוכלכת יכולה לגרום לעובדים לפתח מחלות בדרכי הנשימה, זה בא לידי ביטוי – בחיסורים בעבודה. עובדים בריאים מחסרים פחות וזה אינטרס של העסק שהעובדים יגיעו, יהיו בריאים, יעבדו טוב ויהיו מרוצים מסביבת העבודה.

עובדים מרוצים יותר – שהעובדים מרוצים – הבוס מרוצה. תחשבו על עובד שנמצא במשרד שמלוכלך רוב הזמן ויום אחד הוא מגיע למשרד של חבר שלו במקום אחר והוא מגלה עולם חדש של ניקיון ומבריקות. הוא יכול להיות מתוסכל מהמצב הנוכחי שלו ומהעבודה והוא עלול לרצות לעזוב את העבודה ולחפש עבודה במקום אחר. מצד שני, עובד שרואה כל הזמן שהמשרדים נוצצים ויפים, מרגיש שמשקיעים בו בתור עובד והוא ירצה שההשקעה הזאת תשתלם לאנשים שמשקיעים בו, הוא ירצה להתקדם בעבודה ולתרום לעסק.

רושם ראשוני טוב – מעבר ליתרון של העובדים השמחים, יעילים, בריאים ומרוצים – יש גם את היתרון הגדול מול הלקוחות. בין אם מדובר בלקוחות שנכנסים למשרדים על בסיס קבוע ובין אם מדובר בפגישות עסקים עם חברות ועסקים אחרים, רושם ראשוני של משרדים יפים ונקיים הוא משמעותי מאוד. אתם לא רוצים שתהיה לכם פגישה חשובה והדבר הראשון שהאדם שמולכם ייראה זה אבק על השולחן או במקרים גרועים יותר – כתם של נס קפה על הריפוד של הכסאות. הרושם הראשוני שלכם הוא משהו שאי אפשר לעשות פעמיים ולכן חשוב שהמשרד יהיה נקי בכל יום ויום.

איך דואגים לכך שהמשרד יהיה נקי?

ובכן, פונים לחברת ניקיון משרדים שתדאג לכך שהמשרד יהיה נקי כל הזמן. בכל בוקר או כמה פעמים בשבוע, כמות שנקבעה מראש, יגיעו עובדי ניקיון וינקו אבק מהרהיטים, ישטפו, ינקו חלונות, וילונות, מטבחונים, חדרי שירותים ועוד. בנוסף לכך, חברות הניקיון המבצעות שירותי ניקיון משרדים יידאגו לשירותים נוספים ומורכבים יותר כמו ניקיון שטיחים או פוליש והברקה ואף במקרים מסוימים יבצעו הדברה במקומות שצריך.

ניקיון משרדים זה חובה – לא פחות מכך. דאגו לעובדים שלכם ולעצמכם, וכולם יהיו מרוצים.

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח