סיון סבג-אסולין | צילום: עדי תשובה, הוצאת החומרים על ידי החוקרים היום 

בדיון בבקשת הארכת המעצר נחשפו פרטים מהחקירה ומהחשדות העולים כנגד חמשת החשודים ובראש ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני. מהפרוטוקול עולה כי כבר לפני חודש פשטו על הקומה הרביעית בעיריית אשקלון חוקרים אשר לקחו חומרים וביצעו חקירה מסוימת. במהלך הדיון ביקשו עורכי הדין לשחרר את חמשת החשודים, כאשר המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם ב-15 ימים לכל אחד מהם. בסופו של דבר נקבע כי מעצרם של ארבעת החשודים וביניהם ראש העירייה, יוארך בשעה ימים עד לתאריך 12.01. מעצרו של החשוד החמישי, דניאל עמנואל הוארך ביומיים בלבד. 

התביעה פתחה והציגה את התיק: "פרשיה חמורה לפי עבירות המין ועבירות השוחד. לפיהם לקח החשוד 1 (איתמר שמעוני) שוחד מאנשים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון שהם בעצם משלמים על עבירות המין שהוא ביצע בנשים. בעצם שאר החשודים סייעו לו באותם תשלומים וקבלת תשלומי השוחד, חלקם אף נתנו לו את הכספים כפי שמפורט בבקשה ובדוח הסודי בבית המשפט".

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, נחשד בעבירות מין בנשים שעבדו תחת מרותו ואף בעבירת אינוס. כמו כן הוא נחשד יחד עם ארבעת האחרים בעבירות של מתן שוחד, לקיחת שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות על חוק איסור ההון. בא כוחו של שמעוני, עו"ד ירון לונדון, טען כי אין סיבה שיישאר במעצר "החשוד שיתף פעולה בחקירה ומסר גרסה, יכול להיות שהגרסה לא מתאימה למשטרת ישראל והציור שרוצים לצייר, וההסבר.. אני חושב שדברים לא קרו לא אתמול ולא שלשום דברים הם דברים שקרו והיו ידועים, ואם אנחנו רוצים שהמשטרה תחקור ואנחנו רוצים שהמשטרה תחקור ושתגיע לממצאים הנכונים, אבל יחד עם זה המשטרה לא צריכה לחקור במעצר ובעניין כזה שהיה ידוע, זה לא משהו שנפל ויש מאחורי זה הסכמים ודיבורים, אין שום סיבה שבעולם שהאיש יהיה במעצר", טען והוסיף כי שמעוני שיתף וישתף פעולה עם החוקרים ולא ינסה לשבש את הליכי החקירה.

אחיו של ראש העירייה, עופר שמעוני, הובא למעצר גם כן. החשדות המיוחסים לו הם תיווך בקבלת ובמתן שוחד. "כל פעולה שנעשתה נעשתה שהיא מגובה בהסכם או חשבונית מס כדין", טען בא כוחו עו"ד זיו מילר. "פעולת חקירה שנמשכת מספר חודשים, אני חושב שיכלה לפתור וחברי התובע יכל לפתור את כל השאלות או פעולות החקירה שרצה לבצע באותה תקופה. אני מנסה להבין מה העילה לשיבוש בנוגע לחשוד שלי, אני לא יודע מה יש לשבש, לא מייחסים לו איזה פעולה או שהוא ניסה להסתיר משהו. כל פעולה נעשתה כחוק בהסכם וחשבונית".

מקורבו של ראש העיר, משה פונטה, נעצר גם כן בחשד כי פעל למען שמעוני במטרה לגייס כספי שוחד בקרב יזמים וקבלנים. פונטה ביקש להשתחרר לחתונת אחיו שתחול הערב, אך השופט סירב להיעתר לבקשתו והורה להאריך את מעצרו גם כן בשבעה ימים. בא כוחו עו"ד ג'ורג'י עמיר טען כי: "מדובר בבקשה שבה החשוד מואשם בעבירת שוחד שלא כתוב ממי לקח וממי נתן, אנחנו לא יודעים אם הם פה או חופשיים, אין לנו מושג ולא קיבלתי תשובה לזה. מהסיבה הזאת קשה לי להתגונן ביסוד סביר, כי אי לא יודע במי מדובר, לכן אני מבקש מבית המשפט שיעשה את העבודה שלי...כל חבורת העצורים הזאת, פרט לחשוד 1 (איתמר שמעוני - ס.ס) הם סוג של הפעלת לחץ, אני לא רואה חקירה סמויה של מס' חשודים אין ראיות, הם מנסים להפעיל לחץ, אני לא חושב שקשור לרוב האישומים בכתב האישום". 

החשוד הרביעי שנעצר הוא איש העסקים יואל דוידי. דוידי חשוד במתן שוחד לראש העיר באמצעות העסקת אחיו עופר. בא כוחו של דוידי עו"ד שרון וקנין טען שלא רק שענייניו של דוידי לא זוכים לעדיפות, העירייה אף מקשה עליו. עוד הוא טען: "עכשיו נשאלת שאלה, הרי אם אני רוצה לתת שוחד לחשוד 1 (איתמר שמעוני - ס.ס) שיקדם אותי למה אני צריך לעשות את זה במעגל כזה שיהיה לעיני כל? בחוזה, דרך אחי, הרי בשוחד אפשר שרק אני והוא יודעים, לא בדרך כזו. אם אלה באמת כספי שוחד, אז לאותו חוזה שנחתם יש צד נוסף שקיבל כסף...". 

החשוד החמישי שנעצר הוא עובד עיריית אשקלון ומנהל אגף שירות בעירייה, דניאל עמנואל. החשד נגדו עולה כמי שנתן כספים בגובה 50,000 ש"ח לטובת "דמי השתיקה" לכאורה. עורכי דינו עו"ד נרודצקי דוד, עו"ד רוני יאיר, עו"ד ולדימיר פישמן ועו"ד ולדימיר ליבוב טענו כי נתן את הכספים בשל קרבתו המשפחתית לראש העיר שכן הוא נשוי לאחייניתו. 

בהחלטתו כתב השופט מנחם מזרחי: "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודים...קיים יסוד סביר לחשש ששיחרור החשודים יוביל לשיבוש מהלכי החקירה, לאור טיב החקירה ופעולות החקירה המתבקשות....יש לאפשר ליחידה החוקרת למצות את החקירה, להשלים את הפעולות המתבקשות, בלא חשש לשיבוש החקירה". בשל כך כאמור הוא החליט להאריך את מעצרם של החמישה.