העולים הצרפתים המתגוררים באשקלון זכו השבוע לקבל בשורה משמחת מארגון הגמלאים העירוני בראשותה של שרה זכריה. זאת לאחר שזכריה הודיעה כי נפתחה מכללה מיוחדת עבורם בה יוכלו ליהנות מהרצאות רלוונטיות אליהם ומפעילויות מיוחדות לשימור תרבותם הצרפתית.

המרצה שהגיע להרצות בפני הגמלאים העולים מצרפת הוא אוליבר רפוביץ'. אוליבר עלה מצרפת לישראל לפני כ-35 שנה. הוא התגייס ליחידת דובר צה"ל וסיים את שירותו הצבאי בדרגת אל"מ. לימים הוא ניהל את הסוכנות היהודית ופועל רבות לקידום הקהילה הצרפתית בישראל. כעת כאמור הוא מרצה בפני הקהילה הצרפתית באשקלון בנושא אקטואליה וניתוחים פוליטיים בשפה הצרפתית.

"שמחתי כל כך על פנייתה של שרה שפועלת לקידום הקהילה הצרפתית שלדעתי לא מספיק מיוצגת בישראל", מסר אוליבר. "אני מאוד שמח ששרה שמה דגש על הקהילה והגמלאים שרוצים להעשיר את הידע שלהם. בימים אלו אני מגיש דו"ח לשרת העלייה והקליטה על מצב הקהילה בישראל ולצערי המצב לא טוב. 170 אלף עולים מנותקים ממה שקורה בשל קשיי שפה. על כן אני מברך את היוזמה והפנייה אליי, אני מברך על ההבנה שיש פה והחיבור לקהילה. זהו מודל שאמליץ עליו בערים אחרות בארץ. בסוף השבוע אני משתתף ביריד עלייה גדול ובהחלט אני מתכוון להמליץ לעולים החדשים להגיע לאשקלון מכיוון שכאן הם יוכלו לקבל אוזן קשבת ומוכנות לקבל את האוכלוסייה המקסימה הזאת בתחום התרבות והפנאי".

יו"ר הארגון, שרה זכריה, מסרה כי: "הקשר עם קהילת העולים מצרפת הינו קשר חזק  והדוק. ארגון הגמלאים מקבל אותם בחום ובכל פעם מחדש מייצר עבורם פעילויות במיוחד בשבילם בפעילות חברתית ובטיולים להכרת הארץ ומסיבות חגי ישראל, חברי הקהילה מרבים להתנדב בפרויקטים רבים ופעם בשנה למשך שבועיים רצופים מתנדבים לפעילות  של אריזה בבסיס בתל השומר, כמו כן בכדי להקל על העולים, פעם בחודש מגיע קונסול צרפת למשרד ארגון הגמלאים ומקבל קהל. אני רואה חשיבות עליונה בחיבור בין העולים לבין הקהילה ואמשיך לפעול ללא לאות לחיבור כל המגזרים בעירנו אשקלון".