לצערנו הרב, למרות ההתפתחויות הטכנולוגיות וההתקדמות העצומה שנעשתה בתחום במהלך עשרות השנים האחרונות, עדיין יש נשים שטיפולי פוריות בסיסיים לא עוזרים והן נאלצות לעבור טיפולים קשים יותר, הפריות חיצוניות. טיפולי הפוריות אלו – הנקראים גם בשם IVF, הם טיפולים לא פשוטים. הם קשים מאוד מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית. לטיפולים אלו יש תופעות לוואי קשות שמשפיעות על האישה ביום יום ומקשות על המשך אורח החיים הבריא.

בין תופעות הלוואי, למשל במקרים בהם מפסיקים את הביוץ, תמצאו תופעות שזהות לתופעות של גיל המעבר. גלי חום, בעיות שינה, יובש, מצבי רוח כתוצאה מכך ועוד תופעות לוואי שחלקם אף קשים עוד יותר. הטיפולים והתרופות השונות משפיעות על כל אישה בצורה אחרת ולכן ההתמודדות יכולה להיות לא פשוטה כלל. נשים רבות מחפשות פיתרון אך לקחת תרופות כדי להקל על תסמינים זה לא בהכרח פיתרון, אלא זה רק יכול ליצור בעיות חדשות.

התמודדות וליווי בעזרת הרפואה הסינית

לכן, נשים רבות פונות לתחום נוסף שמראה יכולות והצלחות מרשימים – הרפואה הסינית. תחומי הרפואה הסינית ופוריות הם תחומים שיכולים ללכת יד ביד בהצלחה רבה. הרפואה הסינית לא מהווה תחליף לרפואה המערבית בכל הקשור לפוריות, אך היא בהחלט יכולה להוסיף ולעזור במגוון דרכים.

הרפואה הסינית הראתה הצלחות רבות ומחקרים רבים נעשו כדי לבדוק את הצלחות אלו. היא עוזרת לשפר את הפוריות במגוון רחב של מצבים גם עבור האישה וגם עבור הגבר. בנוסף לכך, הרפואה הסינית עוזרת להקלה על כאבים ותסמינים ובמקרים כאלו – על תופעות הלוואי של טיפולי ה-IVF. נשים רבות משלבות את הטיפולים ברפואה הסינית ביחד עם טיפולים קונבנציונליים – טיפולי פוריות של הפריות חוץ גופיות וטיפולים נוספים בתחומי הפוריות ובתחומים אחרים באופן כללי. ישנם טיפולי ליווי IVF, וגם הכנות לפני הטיפולים ולאחר מכן. טיפולים ברפואה הסינית כפי שאמרנו – משפרים את סיכויי ההצלחה של הטיפולים ברפואה המערבית.

ברפואה הסינית יש שלל שיטות שיכולות לעזור למצבים שונים. הטיפולים הם מגוונים ומתאימים לכל תרחיש ולכל אדם בפרט לפי מצבו האישי. בפגישת ההיכרות עם המטופל יתחקרו אותו וישאלו אותו מגוון שאלות כדי לקבל אינדיקציה למצב, יבצעו בדיקות נוספות ולאחר פגישה ראשונה יכולים כבר להתחיל לבצע טיפולים שונים וביניהם – דיקור סיני, שימוש בעשבי מרפא, התאמת התפריט התזונתי של המטופל או המטופלת ועוד.

איך הרפואה הסינית עוזרת בהכנה לקראת טיפולי IVF?

הרפואה הסינית מציעה טיפולים ושיטות שונות שיכולים לעזור לנשים לפני טיפולי IVF. טיפולי ההכנה כוללים שיפור זרימת הדם, חיזוק של הגוף, איזון של הגוף (חום וקור) ועוד דרכים שונות לגרום לגוף להיות במצב האופטימלי לטיפולים אלו. על מנת להגיע למצב אופטימלי להתחלת הטיפול מומלץ לבצע כמה פגישות ובדרך כלל תוך חודש עד 3 חודשים – אפשר להיות מוכנים לגמרי. הטיפול מתאים בעיקר לנשים אך גם לגברים!

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח