מערכת אשקלונים | צילום: אילוסטרציה, ארכיון

ביום רביעי השבוע דחה בית משפט השלום באשקלון תביעה שהוגשה נגד עיריית אשקלון על ידי תושבת העיר  ו-אאי. די. איי חברה לביטוח. לטענת התושבת, בתאריך 11.12.15 בעת שרכבה חנה כדין, קרס על הרכב עץ. המתלונת תבעה מהעירייה סכום של 17,547 ש"ח בטענה של התרשלות מצד העירייה, בהצבת העץ במקום ובהעדר טיפול ותחזוקה נאותים.

עיריית אשקלון, באמצעות עו"ד דרור טיירו, הציגה הוכחה שכלל לא התרשלה במילוי תפקידה וכי היא אכן מבצעת עבודות לתחזוקת עצים שבתחומה, לרבות גיזום ודילול כשלוש פעמים בשנה ובפרט בתקופת החורף, כפי שבוצע בעץ מושא התביעה, וזאת באמצאות קבלן גיזום מקצועי. יתרה מזאת, מדובר באירוע בלתי צפוי ובלתי נמנע נוכח מזג האוויר הסוער שפקד את האזור במועד האירוע. העץ עבר הכנה לחורף כחודש לפני האירוע, ולא הציג כל סימן מקדים לקריסה.

לאחר ששקלה את טענות הצדדים ואת מכלול הראיות שהוצגו בפניה, דחתה הרשמת הבכירה, עידית כלפה, את התביעה. "מאחר שעל הנתבעת מוטלת החובה כרשות לדאוג לתחזוקה וטיפול הולמים לעצים שברשותה, הרי שעליה הנטל להראות כי פעלה כרשות סבירה וביצעה את התחזוקה והטיפול המוטלים עליה, וככל שעשתה כן, היות שעסקינן בתביעת רשלנות, שב הנטל אל כתפי התובעים".

בנוסף פסקה כי על התובע לשלם לעירייה את הוצאות המשפט בסך 2,000 שקלים.