סיון סבג-אסולין | צילום: מירית בורבא

מיליארד סינים לא טועים: הביטוי הזה קיבל חותמת לאחר הרצאה מוצלחת במיוחד עבור ציבור ארגון הגמלאים העירוני. במסגרת ההרצאות המתקיימות כמדי חודש ללא עלות לחברי הארגון, התקיימה לאחרונה הרצאה מיוחדת של המטפלת המוסמכת בדיקור סיני מירית בורבא מקליניקת "סיניצ'י". בעקבות הביקוש, נפתחה הרשמה להשתתפות בסדרת הרצאות בתחום אותן מעבירה מירית בהתנדבות מלאה.

 אולם בית גיל הזהב התמלא מפה לפה בגמלאים שהגיעו ליהנות מהרצאה שתוכננה במיוחד עבורם וללא כל עלות מצידם. הפעם הייתה זאת המטפלת מירית בורבא שהעניקה הסברים וטיפים לשיפור הבריאות ואיכות החיים על פי תורת הדיקור הסיני.

"הייתה הרצאה מוצלחת מאוד כאשר הנושא היה הצלחות של רפואה סינית בתחום אורתופדיה וכאב. ידוע כי בגיל הזהב רבים סובלים מכאבי גב, ברכיים ודורבן והרפואה הסינית מציעה פתרונות מדהימים בתחום", מסבירה מירית. "כמו כן, בגיל הזה המון סובלים מכאבים במפרק הירך, משחיקת סחוס ולא אחת נדרשים לבצע ניתוח להחלפת מפרק ירך או ברך. ההתמחות שלי היא בטיפולי ברכיים ולא פעם הצלחתי למנוע ניתוחים בעזרת טיפול בדיקור. במהלך ההרצאה העליתי גם נושאים נוספים שתורמים לאיכות החיים כמו בעיות אורולוגיה, בעיות במערכת עיכול תופעות לוואי כתוצאה מכדורים ויתר לחץ דם. הקהל היה קשוב ומרותק, צמא למידע וספג כל מילה". 

במהלך הרצאתה ציינה מירית כי העבודה עם ציבור הגמלאים היא שליחות והיא מודה על הזכות לחלוק עימם את הידע העשיר והניסיון שלה. "כשאני עובדת מול הגמלאים אני גם עובדת איתם כדי להוריד מינונים של תרופות - כשיש טיפול משלים מרגישים יותר טוב ויש פחות תופעות לוואי. לסיכום אומר כי הייתה היענות מדהימה, הגמלאים הביעו התעניינות וההרצאה הייתה מאוד דינאמית". מירית מציינת כי בעיניה העבודה מול ציבור הגמלאים הינה שליחות והיא אף מגיעה לטיפולים עד הבית עבור מי שמתקשה להגיע אליה.

יו"ר הארגון, שרה זכריה, ציינה כי: "הרצאות המומחים הפכו להיות פופולאריות מאוד בקרב חברי הארגון. המגוון העשיר תורם רבות לחברי הארגון. "העשרת הידע ומתן הכלים לשיפור איכות החיים עומדים בראש סדר העדיפות שלנו. אני מודה למירית בורבא על התנדבותה ובטוחה שציבור הגמלאים ימשיך ליהנות מההרצאות המתוכננות להמשך".

בשל ההצלחה יתקיימו הרצאות נוספות כאשר ההרצאה הבאה תתקיים בתאריך 26.11.17 בשעה 11:00 בבית העם. להרצאות יש להירשם מראש במשרד הארגון בבניין העירייה.