בנייה מתועשת היא למעשה מכלול של שיטות בנייה מתקדמות ויעילות יותר בהשוואה לשיטת הבנייה המסורתית שכמעט לא השתנתה לאורך השנים. בבנייה תעשייתית נעזרים בטכנולוגיות בנייה מתקדמות יותר ובחומרי בנייה איכותיים. באמצעות בנייה מהירה ומתועשת ניתן לייעל את העבודה, לחסוך עלויות גבוהות, לקצר את זמן הקמת המבנה וליהנות מיתרונות רבים נוספים.

הקמת בנייני תעשייה ומגורים בפחות זמן

בנייה תעשייתית מאפשרת לקבלן וליזם לחסוך עלויות רבות, לייעל את העבודה ולקצר ב-30% את זמן הקמת המבנה, בין אם מתכננים להקים מבנה מגורים ובין אם מתכננים מחסן לוגיסטי, מפעל תעשייתי, מרכז מסחרי וכיוצא בזה. בבנייה מתועשת נעשה שימוש בחומרי בנייה ירוקה, ובמהלך העבודות משתמשים בשיטות מהירות להרכבת מעטפת המבנה, כמו לוחות המוכנים מראש במפעל.

בשיטת בנייה מהירה לתעשייה בונים במהירות את שלד המבנה, לרוב תוך שימוש בקורות פלדה. במקביל להקמת שלד המבנה מתחילים בעבודות נוספות כמו הרכבת החיפויים החיצוניים, הנחת תשתיות חשמל ואינסטלציה וכדומה.

שיטה יעילה וחסכונית

בשיטת הבנייה המתועשת נעשה שימוש בשיטות בנייה שונות. לרוב מקימים את שלד המבנה בשיטה הקלאסית והקונבנציונאלית, כלומר יוצקים יסודות עמודים וקורות בשיטת הבנייה הרגילה, ואת שאר חלקי המבנה כמו קירות ותקרות מבצעים בשיטה הבנייה הטרומית. בשיטת הבנייה הטרומית מכינים את קירות המבנה במפעל ומובילים אותם בשלמותם לאתר הבנייה כדי להתקין את הקירות במקום בעזרת מנופים וצוות עובדים מיומן. כך מייצרים גם פחות פסולת באתר הבנייה ואת הקירות ניתן גם למחזר, לכן שיטה זו נחשבת לירוקה ולידידותית לסביבה.  

בנייה מתועשת מאפשרת להקים מבני תעשייה במהירות גבוהה. השיטה מסייעת גם להוזיל באופן משמעותי את עלות הקמת המבנה, לכן אין זה פלא שחברות בנייה רבות החלו לאמץ את עקרונות הבנייה המתועשת. חשוב לדעת כי בשיטת בנייה תעשייתית העובדים משתמשים בציוד הנדסי מתקדם המסייע להם לעבוד בדיוק גבוה, בבטחה ובמהירות, וזאת בהשוואה לשיטת הבנייה הרגילה והקלאסית שבה העובדים נעזרים בכלי עבודה ידניים, ולכן גם מהירות הביצוע נמוכה יותר.   

יתרונות רבים לשיטת הבנייה המהירה והתעשייתית

הקמת שלד מפלדה אורכת פחות זמן בהשוואה ליציקות בטון. את המבנה התעשייתי בונים מחומרי גלם איכותיים העומדים בתקנים המחמירים ביותר. שימוש בחומרי בנייה ירוקים מבטיח ללקוח הסופי מבנה בעל אטימות ועמידות גבוהות יותר, חומרי הבנייה הירוקה מבטיחים גם איטום ובידוד יעיל יותר, לכן הלקוח חוסך בעלויות המיזוג, הוצאות חשמל ועוד, והמבנה עמיד יותר בפני רעידות אדמה ונזקים שונים. 

*המדור הינו מדור צרכני ואין לייחס לנאמר בו תחליף לייעוץ מקצועי. ט.ל.ח