מערכת אשקלונים | צילום: שרה זכריה ודליה רחמים

במהלך שנת הלימודים החולפת, נהנו חברי ארגון הגמלאים מלימודים עשירים ב"כיתת הזהב" במקיף ה' דרכא אשקלון. כזכור, במסגרת התכנית הייחודית של בית הספר, שבו הגמלאים לספסל הלימודים וזכו ללמוד מגוון רחב של שיעורים. את השיעורים מעבירים המורים והתלמידים בבית הספר, כאשר הכל נעשה בהתנדבות מלאה.

התכנית זכתה להצלחה רבה וכיום כבר לומדים בבית הספר 50 גמלאים בשתי "כיתות זהב" שהוקצו לטובת העניין. ביום רביעי השבוע התקיים ערב השיא של הפרויקט - ערב הצדעה מיוחד לגמלאים.

מנהלת בית הספר, דליה רחמים, סיכמה את השנה ואמרה: " נפלה בחלקי זכות. הרעיון להקמת כיתת הגמלאים הוא רעיון שמפעם בי ולא נותן לי מנוח הרבה מאוד שנים. זהו חלום שהתגשם לי בזכות האהבה הגדולה שלי לסבים ולסבתות שלי, לאנשים המבוגרים שהקיפו אותי ולימדו אותי את הערך הגדול ביותר בחיים שאותו אני רוצה להנחיל לתלמידים".

יו"ר ארגון הגמלאים העירוני, שרה זכריה הודתה על הפרויקט ואמרה כי: "בית הספר מתנהל כתא משפחתי חם. צוות המורים אכפתי, מגבש, מחנך ומעשיר את התלמידים בהרמוניה אחת גדולה. יחסי הגומלין במפגש הבין דורי, מעשירים את הידע לחברי הארגון גם בפן החברתי בסביבה צעירה ודינאמית. זהו  "פרויקט עם ערך מוסף של ערכים והטעמה של הענקת כבוד למבוגרים. בשם הגמלאים ובשמי מודה לבית הספר, למנהלת דליה רחמים לצוות המורים ולתלמידים על העשייה הנפלאה למעננו".