סיון סבג-אסולין | צילום: באדיבות המשפחה, אברה מנגיסטו

עסקת שבויים חדשה מתגבשת בין ישראל לחמאס? כך מדווח הבוקר (רביעי) העיתון הערבי-ישראלי "כל אל-ערב" כפי שפורסם באתר ynet. על פי הדיווח, מקור בחמאס טוען כי קטאר מתווכת בין ישראל לחמאס באשר לעסקת חילופי שבויים במסגרתה יוחזרו לקבורה בישראל גופותיהם של החיילים שנפלו במבצע 'צוק איתן' אורון שאול והדר גולדין ז"ל, וכן יושב תושב אשקלון, אברה מנגיסטו ועוד שני אזרחים ישראלים נוספים המוחזקים בעזה.

עוד פורסם כי לפי הדיווח, חמאס דורש את שחרורם של כ-60 משוחררי עסקת שליט שנכלאו מחדש בישראל. למרות שבהתחלה ישראל הביעה התנגדות, כעת על פי הדיווח, ישראל מסכימה לשחררם ובתנאי שאלו יגורשו משטח ישראל לעזה או לקטאר. כרגע על פי הדיווח החמאס מתנגד לגירושם ומציב את שחרוררם כתנאי לפתיחת המשא ומתן.

בביתו של אברה מנגיסטו באשקלון עוקבים בדריכות אחר הדיווחים על העסקה החדשה המתגבשת אך מביעים אופטימיות זהירה. אילן מנגיסטו, אחיו של אברה אמר בתגובה ל"אשקלונים": "גם אני נחשפתי להתפתחות דרך התקשורת, אבל אין לנו מידע עדכני משום גורם רשמי. לצערי זה לא משמח ולא מנחם אותנו הדיווחים הללו. כבר 857 ימים המשפחה שלנו מודאגת למצבו הנפשי והבריאותי. אנחנו מצפים שהממשלה תעשה את כל המאמצים הנדרשים בשביל להחזיר אזרח תמים שחצה בטעות את הגבול בגלל מצבו הנפשי. לצערי המדינה לא פועלת ודורשת את זכותו ההומניטרית לחופש ולחירות. אנו נמשיך לפעול לשחרור אברה ולהשיבו הביתה".